Powrót

Finał III Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Piłce Nożnej 6-osobowej

18.06.2024

18 czerwca 2024 roku na terenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej 2 odbył się Finał III Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Piłce Nożnej 6-osobowej.

W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji strefowych: KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki, KP PSP Kozienice, KP PSP Mława, KP PSP Pułtusk, KP PSP Płońsk, KP PSP Szydłowiec, KP PSP Garwolin (gospodarz zawodów) oraz obrońcy tytułu mistrzowskiego KM PSP m. st. Warszawy. Mistrzostwa rozpoczęły się meczami w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Następnie drużyny które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupach rozegrały między sobą mecze półfinałowe, a pozostałe drużyny rywalizowały o miejsca 5-8. Drużyna KP PSP w  Mławie zajęła w tych rozgrywkach VI miejsce.

Klasyfikacja generalna III Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Piłce Nożnej 6-osobowej przedstawiła się następująco:

8 miejsce - KP PSP Garwolin.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Adrian Minda z KP PSP w Szydłowcu,  najlepszym strzelcem został Cezary Dominiak z KM PSP w Warszawie zdobywając 8 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Bartosz Kaput z KP PSP Pułtusk.

Puchary, medale oraz dyplomy uczestnikom mistrzostw wręczyli bryg. Waldemar Wysowski Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz mł. bryg. Tomasz Biernacki Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie.

Opracowanie oraz zdjęcia: mł. asp. Paweł Szulc – KP PSP Mława