Myśleniccy strażacy obronili mistrzowski tytuł

17.09.2024

Wieżowiec 2024

W sobotę 14 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się 6 Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach pn. "Wieżowiec 2024".

Po raz kolejny najlepszymi okazali się st. asp. Mariusz Pustuła oraz mł. asp. Szymon Wiśniewski z Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach.

Do pokonania strażacy mieli 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki, a to wszystko w pełnym umundurowaniu bojowym z podpiętym aparatem ochrony dróg oddechowych.

Drużyna w składzie st.asp. Mariusz Pustuła oraz mł.asp. Szymon Wiśniewski z czasem 5min i 4sek zwyciężyli ustanawiając najlepszy czas zawodów.  Tym samym obronili tytuł Mistrza Polski !

Drużyna w składzie kpt. Szymon Jopek oraz mł. bryg. Marek Łabędź z czasem 5min 45 sek uplasowali się na 5 pozycjii w kategorii ogólnej i na 3 miejscu podium w kategori PSP 70+. Warto dodać, że w tym roku wystartowała rekordowa liczba Strażaków bo aż 450 osób.

Wielkim sukcesem dla powiatu jest również to,że druhny z OSP Myślenice Dolne Przedmieście Kalina Kalinowska oraz Iwona Piekarz zajęły 1 miejsce z czasem 7min 58 sek w kategorii OSP kobiety i tym samym zdobyły tytuł Mistrza Polski. W zawodach wzięła udział jeszcze jedna drużyna z powiatu myślenickiego GPR OSP Myślenice w składzie Michał Zając oraz Marcin Sałach. Druhowie uplasowali się na 4 miejscu w kat. OSP.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszego Powiatu!

Opracowanie: asp. Bartłomiej Bednarz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach

Zdjęcia: st. asp. Mariusz Pustuła