W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Weekendowe podsumowanie interwencji

15.12.2024

Weekendowe podsumowanie interwencji

W miniony weekend strażacy powiatu ostródzkiego interweniowali łącznie 8 razy.

Zdarzenia dotyczyły m.in. fałszywej informacji o podłożonym ładunku wybuchowym w jednej z ostródzkich szkół, dryfującej łodzi na jeziorze w miejscowości Winiec, pożaru śmieci na skwerze w miejscowości Kajkowo, a także uruchomionego alarmu w domowej czujce tlenku węgla w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. 21-go Stycznia w Ostródzie.

W niedzielę w samo południe strażacy z obu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych tj. z Morąga i Ostródy, a także zastęp z OSP Jurki wyjechali do zdarzenia w miejscowości Niebrzydowo Wielkie (gmina Morąg), gdzie samochód ciężarowy wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi. Naczepa pojazdu w postaci cysterny wypełnionej serwatką nie została uszkodzona, jednak z uszkodzonego ciągnika siodłowego wydostawał się olej napędowy i niezbędne było jego wychwycenie oraz przepompowanie do zewnętrznych zbiorników. Działania prowadzone przez strażaków trwały nieco ponad 3 godziny.

Również w niedzielę kilka minut przed godziną 20:00 strażacy w JRG Ostróda oraz OSP Liwa wyjechali do zgłoszenia o nagłym zatrzymaniu krążenia u 89-letniej kobiety w miejscowości Liwa. Strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową i prowadzili ją do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety pomimo kilkudziesięciu minut prowadzonych czynności ratunkowych nie udało się przywrócić krążenia i ratownik medyczny rozpoznał zgon kobiety.

Tego samego dnia o godzinie 22:14 dwa zastępy z JRG Ostróda oraz zastęp z OSP Ostróda podjęły interwencję w związku z pożarem drewnianej altany przy ul. Mazurskiej. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia budynek był całkowicie objęty pożarem. Strażacy podali wodę z dwóch linii gaśniczych. Wewnątrz budynku zlokalizowano rozgrzana butlę z gazem, którą wyniesiono na zewnątrz i poddano chłodzeniu. Wskutek pożaru drewniana konstrukcja budynku zawaliła się. Niezbędne były także prace rozbiórkowe pozostałej części spalonej konstrukcji.
 

opracowanie st. kpt. Damian Górski/ zdjęcia: asp. sztab. Grzegorz Brynda, st. sekc. Michał Chachuła

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}