W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Egzamin z kwalifikowanej pierwszej pomocy

05.04.2022

Zdjęcie wykonano w ciągu dnia w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej podczas egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Trzej strażacy ubrani w mundury koszarowe, za nimi deska ortopedyczna.

W dniu 4 kwietnia 2022 roku 45 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim przystąpiło do egzaminu recertyfikującego uprawnienia z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wszyscy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. 

Weryfikacja umiejętności (teoretyczna i praktyczna) przeprowadzona została przez komisję w składzie:

st. kpt. Marek Ruciński – wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego służby PSP woj. kujawsko-pomorskiego

mł. asp. Łukasz Leśniak – powiatowy koordynator ratownictwa medycznego służby PSP powiatu tucholskiego

mł. ogn. Przemysław Szmelter – powiatowy koordynator ratownictwa medycznego służby PSP powiatu sępoleńskiego

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej egzaminy z kwalifikowanej pierwszej pomocy zdają cyklicznie,  w związku z tym, każdy ma obowiązek na bieżąco utrwalać i pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Wiedza ta jest niezbędna aby udzielić pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach do których jesteśmy dysponowani. Na wyposażeniu naszych samochodów znajdują się między innymi zestawy ratownictwa medycznego PSP-R1, nosze typu deska czy defibrylatory AED. W 2021 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu sępoleńskiego 27 razy były dysponowane do pomocy zespołom ratownictwa medycznego ZRM. Wyjeżdżamy także do tzw. izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego. Są to zdarzenia, do których nie ma możliwości natychmiastowego zadysponowania zespołu ZRM lub gdy przewidywany czas dotarcia takiego zespołu jest znacznie dłuższy, niż czas dotarcia straży pożarnej.

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje kiedy jest świadkiem wypadku lub innego nagłego zdarzenia, które zaburza funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ważne aby nie zwlekać z udzielaniem pierwszej pomocy, ponieważ często sekundy decydują o ludzkim życiu.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}