Strażacy z KP PSP w Skarżysku-Kamiennej obronili tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

17.05.2024

Wspólne zdjęcie drużyny z JRG Skarżysko-Kamienna z Komendantem Wojewódzkim i Komendantem Powiatowym ze Skarżyska-Kamiennej

17 maja 2024 r. na obiektach KW PSP w Kielcach oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Olimpic” w Strawczynku odbyły się XXV Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym. Podczas zawodów strażacy rywalizowali w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni oraz ćwiczenie bojowe.

Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja KP PSP Skarżysko-Kamienna.
I miejsce w konkurencji „Pożarniczy Tor Przeszkód 100 m” i II miejsce w konkurencji „Drabina Hakowa” zajął reprezentujący KP PSP w Skarżysku - Kamiennej st. asp. Dawid Kowalik. W konkurencji „Dwubój Pożarniczy” II miejsce zajął st. asp. Dawid Kowalik, a na VI miejscu uplasował się  asp. sztab. Paweł Sieczka, również ze skarżyskiej komendy. Indywidualnym zwycięzcą XXV Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym okazał się zawodnik z JRG Chmielnik – Łukasz Bielecki.

W konkurencji „ Pożarnicze Ćwiczenie Bojowe” zawodnicy z KP PSP Skarżysko -Kamienna                  z bardzo dobrym wynikiem 26,46 sek. zajęli I miejsce.

W klasyfikacji generalnej XXV Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym jednostka z JRG Skarżysko-Kamienna okazała się bezkonkurencyjna i z wynikiem 3 pkt. zajęła I miejsce.

W ceremonii zakończenia mistrzostw udział wziął Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek wraz z zastępcami, kadra dowódcza z podległych jednostek PSP z terenu województwa świętokrzyskiego oraz wójt gminy Strawczyn Karol Piechta.

Za przygotowanie zawodów odpowiadali pracownicy Ośrodka Szkolenia KW PSP Kielce pod kierownictwem mł. bryg. Łukasza Zemły.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

I. Pożarniczy tor przeszkód – 100 m. indywidualnie:

1. miejsce Dawid Kowalik z JRG Skarżysko-Kamienna  - z czasem 17,52 sek.

2. miejsce Karol Błaszczyk z JRG Jędrzejów - z czasem 17,61 sek.

3. miejsce Łukasz Bielecki z JRG 4 Chmielnik - z czasem 18,15 sek.

W klasyfikacji zespołowej pożarniczego toru przeszkód 100 m kolejność trzech pierwszych miejsc jest następująca:

1. miejsce JRG Skarżysko Kamienna

2. miejsce JRG Chmielnik

3. miejsce JRG Włoszczowa

II. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni indywidualnie:
1. miejsce Łukasz Bielecki z JRG Chmielnik – z czasem 15,89 sek.

2. miejsce Dawid Kowalik z JRG Skarżysko-Kamienna - z czasem 16,73 sek.

3. miejsce Dariusz Struski z JRG Włoszczowa - z czasem 16,89 sek.

W klasyfikacji zespołowej w drabinie hakowej kolejność trzech pierwszych miejsc jest następująca:

1. miejsce JRG Skarżysko-Kamienna

2. miejsce JRG 4 Chmielnik

III. Dwubój Pożarniczy - indywidualnie:
1. miejsce Łukasz Bielecki z JRG 4 Chmielnik  - z czasem 34,04 sek.

2. miejsce Dawid Kowalik z JRG Skarżysko-Kamienna - z czasem 34,25 sek.

3. miejsce Dariusz Struski z JRG Włoszczowa – z czasem 35,53 sek.

IV. Pożarnicze Ćwiczenie Bojowe
1. miejsce JRG Skarżysko-Kamienna - z czasem 26,46 sek.

2. miejsce JRG Jędrzejów z czasem 27,59 sek.

3. miejsce JRG 4 Chmielnik - z czasem 28,56 sek.

W klasyfikacji generalnej XXV Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym pierwsze trzy miejsca zajęły jednostki: