W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inwestycje i zakupy sprzętu w KP PSP Tczew

29.01.2021

Logo PSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie rok 2020 może zaliczyć do udanych.

Dzięki wsparciu samorządu powiatowego i Gminy Subkowy możliwe było dokończenie trwającej od 2019 r. inwestycji związanej z modernizacją placu przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Tczewie. Zadanie składało się z kilku etapów, tak aby strażacy mogli wyjeżdżać do działań ratowniczo-gaśniczych. Dzięki wytężonej pracy zadanie zostało wykonane, a strażacy mogą bezpiecznie i szybko poruszać się w czasie alarmu.

Wartość zadania - 400000 zł 

Źródło finansowania: Wojewódzki Fundusz Wsparcia PSP woj. Pomorskiego: Powiat Tczewski 300000 zł, Gmina Subkowy 100000 zł

 

wyremontowany plac manewrowy przed JRG Tczew

 

 

W ubiegłym roku zakupiono również maszt antenowy, który zainstalowany jest na dachu budynku naszej komendy. Wymienione zostały wyeksploatowane urządzenia antenowe. Dzięki temu poprawiła się łączność radiowa pomiędzy stanowiskiem kierowania Komendanta Powiatowego, a pojazdami ratowniczo-gaśniczymi PSP i OSP.

Wartość zadania - 45000 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

 

nowy maszt antenowy na budynku KP PSP Tczew

 

 

Dzięki pozyskanym środkom finansowym zakupiono rejestrator rozmów, które prowadzone są m.in. na linii alarmowej 998, czy też rejestruje korespondencję w powiatowej sieci radiowej PSP. Dzięki temu urządzeniu dyżurny może ponownie sprawdzić treść zgłoszenia czy przekazywanej informacji drogą radiową.

Wartość zadania - 30000 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

rejestrator rozmów

 

 

Na zdjęciu przedstawione jest nowo zakupione hydrauliczne narzędzie ratownicze. Jest to nożyco rozpieracz, którego napęd stanowi silnik elektryczny zasilany z załączonego do urządzenia akumulatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu m.in. można szybciej prowadzić działania ratownicze, ponieważ nie potrzeba rozwijać dodatkowego sprzętu w postaci agregatów i przewodów hydraulicznych, a ratownik ma większą swobodę przemieszczania.

Wartość zadania - 30000 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

hydrauliczne urządzenie ratownicze o napędzie elektrycznym

 

 

Zakupiony został kompresor powietrza czystego, którym napełnia się butle instalowane w aparatach ochrony dróg oddechowych. Nowe urządzenie zastąpiło bardzo wysłużoną sprężarkę. Drugim elementem pozyskanym w ramach zadania jest tester do masek od aparatów ODO. Tym przyrządem kontrolowane jest prawidłowe funkcjonowanie zaworów zainstalowanych w masce oraz jej szczelność. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z testu maska może być bezpiecznie użytkowana przez strażaka.

Wartość zadania - 80000 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

kompresor powietrza czystego

tester do masek ODO

 

 

Ekipy ratownicze często stosują skokochron jako ostatnią szansę ratunku, szczególnie w sytuacji, gdy jest niewiele czasu na przeprowadzenie ewakuacji, która odbywa się na wyższych kondygnacjach albo gdy drabina pożarnicza nie może dotrzeć do miejsca akcji ratowniczej. W 2020 r. KP PSP w Tczewie pozyskała nowy skokochron, który zastąpił miejsce starego.

Wartość zadania - 32867 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

skokochron ratowniczy

 

 

Spaliny mogą mieć poważny wpływ na zdrowie strażaków. O ich szkodliwości nie trzeba nikogo przekonywać. Spaliny mogą przedostawać się do pomieszczeń, w których strażacy spożywają posiłki czy spędzają czas przed wyjazdem do zdarzenia. Wnikają nawet w odzież. Nic dziwnego, że zapadalność strażaków na choroby nowotworowe jest wyjątkowo wysoka. Dzięki zakupowi nowych odciągów spalin są one odprowadzane w jedyny skuteczny sposób, to znaczy bezpośrednio z rury wydechowej poza budynek strażnicy. Wyposażony w nią został budynek garażowy, który do tej pory jej nie posiadał.

Wartość zadania - 90000 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

odciąg spalin

 

 

Zmodernizowano również system teleinformatyczny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tczewie. Dzięki realizacji tego zadania dyżurny w szybki i sprawny sposób może zadysponować odpowiedni zastęp strażaków do działań ratowniczych.

Wartość zadania - 10200 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

widok pulpitu dyżurnego z skkp

 

 

W celu usprawnienia obiegu dokumentacji w komendzie powiatowej zakupiony został zestaw komputerowy wraz osprzętem do elektronicznego zarządzania dokumentacją. Dzięki temu wymiana dokumentów pomiędzy kancelarią podawczą a komórkami organizacyjnymi prowadzącymi sprawy odbywa się szybko i sprawnie. System umożliwia również obsługę dokumentów przekazywanych za pośrednictwem bezpłatnej platformy ePUAP - ogólnopolskiej platformy teleinformatycznej służącej do komunikacji obywateli z jednostkami administracji publicznej w ujednolicony, standardowy sposób.

Wartość zadania - 10300 zł 

Źródło finansowania: budżet państwa

urządzenia do systemu EZD

 

Łączna wartość wszystkich przedsięwzięć wyniosła 728367,00 zł

 

Opracowanie: mł. kpt. Michał Myrda, Zdjęcia: KP PSP Tczew

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}