W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawdź swoją czujkę....

Sprawdź_swoją_czujkę

Jak wiadomo najlepszą inwestycją we własne bezpieczeństwo jest zakup do mieszkania lub domu czujki tlenku węgla. Te niepozorne urządzenie zaalarmuje nas w momencie gdy ten silnie toksyczny, bezwonny oraz bezbarwny gaz pojawi się w naszym otoczeniu☠️☠️☠️

Lecz zakupiliśmy taki czujnik jest zamontowany poprawnie i co dalej 🤔

Nie jest on przecież wieczny⚠️

Co musimy zrobić i to najlepiej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego👇👇👇👇👇👇

1️⃣ Po pierwsze sprawdźmy czy może być nadal użytkowany. Producenci urządzeń zamieszczają na obudowie informacje dotyczące czasookresu użytkowania czujki. Po upłynieciu tego okresu musimy je zwyczajnie wymienić a podyktowane jest to zużyciem sensora który wykrywa tlenek węgla. Patrz zdjęcie nr 2,3,4.

2️⃣ Po drugie pamiętajmy o cyklicznej wymianie baterii. Również tutaj w zależności od producenta zalecane są różne czasy wymiany od raz na 6 miesięcy, raz w roku lub raz na dwa lata. Niektórzy producenci wskazują tu również konkretnego producenta baterii. Pamiętajmy o tym ponieważ odpowiednie źródło zasilania gwarantuje poprawną pracę urządzenia które czuwa nad nami przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

3️⃣ Po trzecie pamiętajmy o regularnym wykonywaniu ,,TESTU" naszej czujki. Zazwyczaj producenci zalecają aby taki test przeprowadzać raz w miesiącu. A polega on na naciśnięciu przycisku ,,TEST" na obudowie urządzenia. Patrz film.

4️⃣ Po czwarte jeżeli jesteś perfekcyjną Panią Domu i każda drobinka kurzu działa na ciebie jak płachta na byka to pamiętaj❗️ Czujnika nie spryskujemy środkami zawierającymi alkohol lub chlor a także innymi silnie reagującymi środkami do czyszczenia powierzchni. Potraktowanie sensora takimi substancjami może doprowadzić do jego ,,zatrucia", a w efekcie końcowym do jego niepoprawnego działania.

5️⃣ Po piąte. Nie malujemy obudowy czujnika. Nasze bezpieczeństwo jest ważniejsze niż ,,feng shui" 😉

Jeżeli doczytałeś artykuł do końca, sprawdź swoje urządzenie, może właśnie wymaga wymiany baterii lub czujnika na nowy 🫡.

✒️📷 mł.kpt. Mirosław Gomółka

{"register":{"columns":[]}}