W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie pracowników sekcji Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu WA KW PSP w Warszawie

17.09.2024

Zdjęcie grupowe uczestników szkolenia

W dniu 16 i 17 września pracownicy Sekcji Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Alarmowania i Współpracy z OSP Komendy Wojewódzkiej PSP
w Warszawie odbyli szkolenie mające na celu usprawnienie współpracy z innymi podmiotami ratowniczymi oraz poszerzeniu wiedzy z zakresu KPP. Udział
w szkoleniu wzięło 38 pracowników sekcji. Pozostali pracownicy pełnili obwiązki służbowe wynikające z konieczności zachowania ciągłości obsługi zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy 112.

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i lokalizacji, obsługi zgłoszeń alarmowych, funkcjonowania Systemu Powiadamiania Ratunkowego z ujęciem wybranych zagadnień poprowadziła Pani Koordynator – Trener CPR w Radomiu mgr Agata Dębska.

Kolejny blok szkoleniowy poprowadzili przedstawiciele Wydziału Planowania Operacyjnego KW PSP w Warszawie st. bryg. mgr inż. Artur Wójcik oraz bryg. Norbert Markevicius. Miało ono na celu usprawnienie wymiany informacji za pomocą interfejsu komunikacyjnego pomiędzy SWD ST a SWD PSP. Omówiono również działanie w przypadku zgłoszeń nietypowych, podejmowania czynności w sytuacji awarii, w tym działanie w modelu telefonicznym, jak również wymianę doświadczeń pracy na stanowiskach kierowania dyżurnych operacyjnych i operatorów 112.

Szkolenie z zakresu udzielania instruktażu pierwszej pomocy na linii alarmowej przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie ogn. Marcin Szarpak.  Obejmowało ono zagadnienia z zakresu NZK u dorosłych i dzieci (RKO na poziomie BASIC, w tym przy niedotlenieniu), stosowanie AED oraz udzielanie pomocy w przypadku: zadławienia, zakrztuszenia, epilepsji, udaru, amputacji, poparzeń, cukrzycy,  wstrząsu anafilaktycznego, a także omdlenia, czy zasłabnięcia.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}