W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Badania opinii publicznej

Realizacja projektów morskich farm wiatrowych na Bałtyku wpisuje się w obecną politykę Unii Europejskiej oraz rządu zakładającą transformację krajowego systemu energetycznego, zmierzającą w kierunku stopniowego zwiększania udziału OZE i źródeł zeroemisyjnych w produkcji energii. W tym procesie rola morskiej energetyki wiatrowej jest bardzo ważna, gdyż jest to jedna z kluczowych technologii w dalszym rozwijaniu energetyki odnawialnej w Polsce.

Wg badań ankietowych przeprowadzonych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w 2020 roku 8 na 10 mieszkańców Polski popiera rozwój morskich farm wiatrowych w Polsce.

Morska energetyka wiatrowa to najbardziej społecznie akceptowalna technologia wytwarzania energii elektrycznej.

Wykres

 

Badani spójnie twierdzą, iż budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku jest szansą i bardzo dobrym kierunkiem rozwoju.

(Wyniki raport z Jednotematycznego badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski: Energetyka wiatrowa – lądowa i morska, przeprowadzony dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2020 roku)

Raport z badania „Jednotematyczne​ badanie​ świadomości​ -​ Energia​ wiatrowa lądowa​ i​ morska​ listopad 2020” znajduje się na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Korzyści z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

grafika - korzyści z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

{"register":{"columns":[]}}