W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Zyska o rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

15.06.2021

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej w kontekście transformacji energetycznej Polski to główny temat rozmów podczas konferencji z okazji Dnia Wiatru „PSEW 2021 Live Debate”, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. W wydarzeniu, które odbyło się 15 czerwca 2021 r. w Serocku, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

 Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska z uczestnikami konferencji z okazji Dnia Wiatru „PSEW 2021 Live Debate”

Podczas debaty „Polityka energetyczna Polski 2040 z wiatrem czy pod wiatr” wiceminister Zyska podkreślił, że Polityka energetyczna Polski do 2040 r. (PEP2040) wskazuje cele i filary polskiej energetyki w perspektywie długoterminowej.

Polityka energetyczna Polski do 2040 r. to z jednej strony nadanie dynamiki w dążeniu ku nisko- i zeroemisyjnej transformacji polskiej gospodarki, ale także konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w kraju

– mówił.

Jak przypomniał wiceminister Zyska, od ubiegłego roku w Ministerstwie Klimatu i Środowiska prowadzone jest partnerstwo na rzecz morskiej energetyki wiatrowej.

Już dziś w partnerstwie na rzecz morskiej energetyki wiatrowej uczestniczy ponad 150 podmiotów z Polski i z zagranicy. To wielki potencjał, aby zbudować umowę Polish Offshore Wind Sector Deal. Morska energetyka wiatrowa to także silny impuls dla polskiej gospodarki. Dzięki współpracy administracji i biznesu Polska może stać się liderem offshore wind na Bałtyku oraz eksporterem taniej i czystej energii

– powiedział.

Wiceminister wziął udział także w debacie „Przyszłość morskiej energetyki wiatrowej”, gdzie podkreślał szczególne znaczenie podpisania umowy sektorowej Polish Offshore Wind Sector Deal.

Celem podpisania umowy sektorowej Polish Offshore Wind Sector Deal będzie maksymalizacja polskiego wkładu lokalnego w rozwój morskiej energetyki wiatrowej. Inwestycje w rozwój offshore to przede wszystkim ogromne możliwości dla polskich przedsiębiorców, w tym perspektywy wejścia na nowe rynki, w ramach wzmacnianej współpracy w regionie Bałtyku

– podsumował.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}