Tytuł/stanowisko: Nabór wewnętrzny na stanowisko pracy księgowa/księgowy ds. sprzedaży

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzeziny ogłasza nabór wewnętrzny na wolne stanowisko pracy księgowa/księgowy ds. sprzedaży.

Wykształcenie: Wyższe (licencjat, inżynier)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 28-06-2024

Informacje o ofercie

Warunki pracy:

  1. Zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony 1 roku, z możliwością zawarcia umowy na czas nieokreślony
  2. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: sierpnia 2024  roku.
  3. Możliwość rozwoju przez uczestnictwo w szkoleniach.
  4. Świadczenia zdrowotne i socjalne.

Zakres obowiązków

Ramowy zakres obowiązków

1. Prowadzenie całość spraw związanych z fakturowaniem sprzedaży drewna i użytków ubocznych w nadleśnictwie wg obowiązujących cen, przepisów i terminów.

2. Przechowywanie i kontrola dokumentów wychodzących z rejestratora leśniczego po przekazaniu ich do Nadleśnictwa przez leśniczych (kwity wywozowe, asygnaty) zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie zarządzeniami.

3. Wystawianie upoważnienia do czynności związanych ze sprzedażą drewna.

4. Bieżąca analiza i księgowanie „Zespołów księgowych” podsystemu Gospodarka Towarowa dotyczących zakresu wykonywanych czynności.

5. Sporządzanie i rozliczanie inwentaryzacji drewna.

6. Czuwanie nad terminową windykacją należności z zakresu swojego działania, oraz bieżące naliczanie odsetek od nieterminowych zapłat.

7. Wystawianie i księgowanie not księgowych na opłaty sankcyjne 40 EURO oraz na podstawie otrzymanych pism z komórki ZG z tytułu kar za nieodebranie surowca drzewnego.

8. Dokonywanie na bieżąco uzgodnień stanu rozrachunków z kontrahentami.

9. Prowadzenie i analiza rejestru zaliczek.

10. Wykonywanie wszelkich czynności techniczno-gospodarczych, administracyjnych
i ochronnych związanych z realizacją zadań z zakresu użytkowania lasu, w tym między innymi:

- nadzór nad sporządzaniem i opracowywanie szacunków brakarskich sporządzanych przez leśniczych,

- sporządzanie na podstawie szacunków brakarskich planu pozyskania drewna na dany rok gospodarczy,

- ewidencjonowanie i monitoring prawidłowości wykonywania zadań gospodarczych wynikających z planu urządzenia lasu w zakresie cięć rębnych i przedrębnych,

- przejmowanie transferów z danymi z rejestratorów i ich przetwarzanie,

 - sporządzanie oraz rozliczanie protokołów reklamacyjnych w SILP,

- koordynacja pozyskania, sprzedaży i dystrybucji choinek i stroiszu.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: łódzkie
Siedziba NAdleśnictwa Brzeziny

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  1. W naborze mogą uczestniczyć tylko i wyłącznie pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, w dniu podpisania ogłoszenia o naborze na w/w stanowisko.
  2. Wykształcenie wyższe ekonomiczne, administracyjne lub wyższe leśne.
  3. Posiadanie prawa jazdy kat. „B” oraz gotowość wykorzystania samochodu prywatnego do celów służbowych.
  4. Obywatelstwo polskie, pełnia zdolności do czynności prawnych, korzystanie
    z pełni praw publicznych, niekaralność za przestępstwa z chęci zysku lub z innych niskich pobudek, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wymaganym stanowisku.

  1. Wymagania pożądane:
  1. Znajomość systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD).
  2. Znajomość Systemu Informatycznego Lasów Państwowych (SILP).
  3. Znajomość ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych (VAT, PDOF i PDOP).
  4. Inne dodatkowe uprawnienia, szkolenia, kwalifikacje.

Od kandydata/tki oczekujemy:

  • wysokiej kultury osobistej,
  • odpowiedzialności, uczciwości i rzetelności,
  • dyspozycyjności i dużej motywacji do pracy,
  • umiejętności pracy w warunkach stresu i pod presją czasu,
  • dobrej organizacji czasu pracy.

Wykaz wymaganych dokumentów i oświadczeń (dokumentacja aplikacyjna):

dokumenty obligatoryjne:

  1. CV oraz list motywacyjny, wraz z danymi adresowymi (telefon, e-mail) opatrzone czytelnym podpisem kandydata.
  2. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.
  3. Kserokopie świadectw pracy lub zaświadczenia o zatrudnieniu albo aktualnej umowy o pracę.
  4. Oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajmowanego stanowiska.
  5. Oświadczenie kandydata o posiadaniu pełni praw publicznych i obywatelskich oraz o niekaralności sądowej za przestępstwa z chęci zysku lub z innych niskich pobudek.
  6. Oświadczenie kandydata, że w przypadku wyboru jego oferty zobowiązuje się nie pozostawać w innym stosunku pracy, który uniemożliwiłby mu wykonywanie obowiązków w wymiarze jednego etatu.
  7. Oświadczenie, że kandydat zapoznał się z treścią Regulaminu naboru na wolne stanowisko pracy w Nadleśnictwie Brzeziny.
  8. Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu naboru na wolne stanowisko pracy w Nadleśnictwie Brzeziny (zał. 2).
  9. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych (zał.3).

Oświadczenia zawarte w podpunktach 4 – 7 należy złożyć zgodnie ze wzorem zawartym w niniejszym ogłoszeniu (zał. 1).

dokumenty dodatkowe:

  1. Inne uprawnienia przydatne na stanowisku pracy objętym rekrutacją.

Kandydaci zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną zobowiązani są do okazania oryginałów  dokumentów, których kserokopie złożyli w dokumentacji aplikacyjnej.

Dokumenty sporządzone przez kandydata powinny być czytelnie podpisane.
W przypadku braku podpisu – oferta zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.

Materiały

Nabór na stanowisko księgowa/wy ds sprzedaży
Nabór​_na​_stanowisko​_księgowa​_ds​_sprzedaży​_(002).pdf 1.52MB
Pierwsza publikacja:
18.06.2024 15:03 Grzegorz Marczyński
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Grzegorz MArczyński
Nabór wewnętrzny na stanowisko pracy księgowa ds. sprzedaży 1.0 18.06.2024 15:03 Grzegorz Marczyński