Tytuł/stanowisko: Księgowy/Księgowa

Nabór jest prowadzony w oparciu o Zarządzenie nr 14/2020 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu z dnia 08.06.2020 r. w sprawie naboru pracowników na wolne stanowiska pracy w nadleśnictwach oraz biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na zastępstwo
Termin składania aplikacji upłynął: 04-07-2024

Informacje o ofercie

WARUNKI ZATRUDNIENIA:
1. Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy.
2. Umowa o pracę na czas określony - w celu zastępstwa nieobecnego
pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
3. Dobre warunki pracy i płacy – wynagrodzenie zgodnie z zasadami
wynagradzania obowiązującymi w LP.
4. Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia.
5. Świadczenia socjalne.

Zakres obowiązków

ZAKRES WYKONYWANYCH ZADAŃ:
1. Sprawdza pod względem formalno-rachunkowym Raport Kasowy, czuwa
nad prawidłowością salda Kasy Nadleśnictwa, przekazuje raport kasowy
z modułu Obsługi Kasowej za każdy dzień na bieżąco dnia następnego
do SILP, gromadzi i przechowuje dokumenty kasowe oraz uzgadnia ich
zgodność w SILP.

2. Dekretuje, numeruje i wprowadza do SILP wyciągi bankowe. Czuwa nad
prawidłowością tych sald. Gromadzi i przechowuje wszystkie wyciągi
bankowe poszczególnymi bankami..

3. Zakłada i aktualizuje w SILP wszystkie adresy dostawców i odbiorców
oraz konta osobowe.

4. Nalicza odsetki od zwrotu wadium i zabezpiecza wykonania umowy.

5. Sporządza przelewy elektroniczne skont, reklamacji i zwrotu zaliczek za
drewno.

6. Sporządza w SILP faktury VAT za czynsze mieszkaniowe, energię i inne
związane z gospodarką mieszkaniową.

7. Sporządza przelewy elektroniczne rozrachunków z RDLP w ustalonych
terminach..

8. Prowadzi ewidencję i czuwa nad prawidłowym potrącaniem i
przelewaniem składek PKZP.

9. Wykonywanie innych zadań zleconych przez Nadleśniczego i Głównego
Księgowego zgodnie z rodzajem pracy, wynikającym z umowy o pracę.

10.Archiwizacja dokumentów związanych z zakresem czynności.

Szczegółowy zakres wykonywanych zadań ustalony zostanie po
zatrudnieniu.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: świętokrzyskie
Nadleśnictwo Włoszczowa ul. Kolejowa 23, 29-100 Włoszczowa

Wymagania

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

1. Wykształcenie średnie lub wyższe (preferowane ekonomiczne),bądź
wyższe leśne z doświadczeniem w księgowości w jednostkach LP,
2. Doświadczenie zawodowe – minimum 1 rok,
3. Znajomość przepisów Ustawy o rachunkowości, Ustawy o podatku od
towarów i usług,
4. Znajomość obsługi komputera i urządzeń biurowych oraz pakietu
oprogramowania MS Office.
5. Umiejętność wyszukiwania potrzebnych przepisów oraz zastosowania
właściwych przepisów prawa w zależności od rodzaju sprawy.
6. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni
praw publicznych.
7. Brak przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na danym stanowisku.
8. Niekaralność sądowa za przestępstwa z chęci zysku lub innych niskich
pobudek.
9. Pożądane cechy osobowości: komunikatywność, odpowiedzialność,
systematyczność, dyspozycyjność, dokładność, wysoka kultura osobista,
umiejętność pracy pod presją czasu, bardzo dobra organizacja pracy,
umiejętność samodzielnej analizy i oceny oraz pracy w zespole.

WYMAGANIA DODATKOWE STANOWIĄCE KRYTERIA OCENY
KANDYDATÓW DO REKRUTACJI:

1. Umiejętność obsługi Systemu Informatycznego Lasów Państwowych w
stopniu umożliwiającym jego wykorzystanie do realizacji powierzonych
zadań.
2. Znajomość specyfiki działalności LP w obszarze zadań przewidzianych
do realizacji na zajmowanym stanowisku.
3. Ukończenie dodatkowych kursów związanych z księgowością.

1. CV z podaniem danych kontaktowych, przebiegiem nauki i pracy
zawodowej, opatrzone własnoręcznym podpisem.
2. List motywacyjny opatrzony własnoręcznym podpisem.
3. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie
i doświadczenie zawodowe (świadectwa pracy), poświadczone przez
kandydata za zgodność (oryginały do wglądu podczas rozmowy
kwalifikacyjnej).
4. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych
kwalifikacji i umiejętności przydatnych na stanowisku Księgowy,
poświadczone przez kandydata za zgodność (oryginały do wglądu
podczas rozmowy kwalifikacyjnej).
5. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych
(wg. załącznika 1).
6. Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy (wg. załącznika 2).
7. Oświadczenie kandydata na stanowisko Księgowy (wg. załącznika 3).

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT:
1. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać:
- pocztą tradycyjną na adres:
Nadleśnictwo Włoszczowa
ul. Kolejowa 23
29-100 Włoszczowa
- osobiście w sekretariacie nadleśnictwa,
w terminie do 04 lipca 2024 roku do godz. 14.00 z dopiskiem „Nabór
na stanowisko Księgowy” – umowa na zastępstwo

2. Dokumenty złożone po ww. terminie nie będą rozpatrywane. W
przypadku przesłania dokumentów pocztą tradycyjną decyduje data
wpływu dokumentów do Nadleśnictwa. Dokumenty, które wpłyną po
terminie wskazanym jak wyżej nie będą przyjęte do postępowania
rekrutacyjnego i bez otwierania koperty zostaną odesłane na adres
korespondencyjny nadawcy.

3. Dokumenty przesłane drogą elektroniczną nie będą rozpatrywane i
zostaną trwale usunięte z systemu elektronicznego.

ZASADY PRZEPROWADZANIA PROCESU REKRUTACJI:
Proces rekrutacji prowadzić będzie Komisja rekrutacyjna powołana przez
Nadleśniczego Nadleśnictwa Włoszczowa.
Rekrutacja prowadzona będzie w dwóch etapach:
Etap I – weryfikacja otrzymanych dokumentów pod względem formalnym
i merytorycznym;
Etap II – rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami (max 5 osób),
którzy spełnili wymagania formalne. O terminie i miejscu rozmowy
kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie na wskazany
przez nich numer telefonu.

INFORMACJE DODATKOWE:
1. Wyniki naboru nie są podawane do wiadomości publicznej.
2. Postępowanie kwalifikacyjne i jego rozstrzygnięcie jest ostateczne i nie
podlega zaskarżeniu i odwołaniu.
3. Nadleśnictwo Włoszczowa zastrzega sobie prawo kontaktu z wybranymi
kandydatami, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną oraz
prawo do powiadomienia wyłącznie wybranego kandydata o podjętej
decyzji.
4. Po zakończonej rekrutacji dokumenty aplikacyjne odrzucone na każdym
z etapów postępowania rekrutacyjnego zostaną trwale zniszczone.
5. Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszczowa zastrzega sobie możliwość
unieważnienia naboru na każdym etapie bez podania przyczyny.
6. Nadleśnictwo Włoszczowa nie zwraca kandydatom kosztów związanych
z rekrutacją.
7. Wszelkie dodatkowe informacje w sprawie naboru można uzyskać
w siedzibie Nadleśnictwa Włoszczowa – ul. Kolejowa 23, 29-100
Włoszczowa lub telefonicznie: 41 39-42-719 wew. 38 w dni robocze od
godz. 8.00 do godz. 14.30. Osobą upoważnioną do udzielania informacji
jest Pani Beata Rudzisz– specjalista ds. pracowniczych.

Ogłoszenie o naborze wewnętrznym na stanowisko Księgowy Czerwiec 2024
2024​_Ogłoszenie​_o​_naborze​_wewnętrznym​_księgowy.pdf 0.23MB
Załącznik nr. 1 do ogłoszenia o naborze na stanowisko Księgowy
załącznik​_nr​_1​_do​_ogłoszenia​_o​_naborze​_na​_stanowisko​_Księgowy.pdf 0.16MB
Załącznik nr. 2 do ogłoszenia o naborze na stanowisko Księgowy
załącznik​_nr​_2​_do​_ogłoszenia​_o​_naborze​_na​_stanowisko​_Księgowy.pdf 0.14MB
Załącznik nr. 3 do ogłoszenia o naborze na stanowisko Księgowy
załącznik​_nr​_3​_do​_ogłoszenia​_o​_naborze​_na​_stanowisko​_Księgowy.pdf 0.09MB
Pierwsza publikacja:
20.06.2024 10:26 Małgorzata Krawczyk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wiktor Niewadzi
NABÓR WEWNĘTRZNY NA STANOWISKO PRACY: KSIĘGOWY/KSIĘGOWA W DZIALE FINANSOWO KSIĘGOWYM (UMOWA NA ZASTĘPSTWO) 1.0 20.06.2024 10:26 Małgorzata Krawczyk