2024.11.12 - Odpowiedzi na pytania dotyczące postepowania „Profesjonalne niszczenie materiałów (dokumentacji niearchiwalnej kategorii B) należących do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. i podległych jej jednostek”
12.11.2024
Gorzów Wlkp, dnia 12 listopada 2024 r.
3038-7.262.21.2024
Dotyczy: postępowania w sprawie zamówienia publicznego pn. „ Profesjonalne niszczenie materiałów (dokumentacji niearchiwalnej kategorii B) należących do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. i podległych jej jednostek”.
Odpowiedzi na pytania z dn. 07.11.2024 r.
PYTANIE 1
„(…) proszę o wyjaśnienie, powstałej wątpliwości w zakresie treści § 1 ust. 2 projektu umowy, stanowiącego załącznik nr 2 do zapytania ofertowego, zgodnie z którym:
„2. Wykonawca oświadcza, że dysponuje uprawnieniami i sprzętem niezbędnym do realizacji usługi, a w szczególności posiada aktualne zezwolenie na gospodarkę odpadami, w tym w zakresie transportu odpadów, a odpis tych zezwoleń stanowi załącznik do niniejszej umowy.
W związku z tak sformułowanym zapisem, powstaje pytanie jakie zezwolenie na gospodarkę odpadami jest wymagane od wykonawcy składającego ofertę.
Należy bowiem mieć na uwadze, iż Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U.2023.1587 t.j. z dnia 2023.08.10) (dalej „Ustawa”), reguluje jedynie zagadnienie zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów, ale nie przewiduje zezwolenia na gospodarkę odpadami. W myśl przepisów Ustawy pojęcia gospodarki, zbierania i przetwarzania nie są tożsame”.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dokonuje modyfikacje zapisu § 1 ust 2 załącznika nr 2 do zapytania ofertowego Projekt umowy, który otrzymuje brzmienie: „Wykonawca oświadcza, że dysponuje uprawnieniami i sprzętem niezbędnym do realizacji usługi”.
PYTANIE 2
„Oprócz tego wątpliwości budzi zapis § 7 ust. 1 projektu umowy, mówiący o tym, że umowa obowiązuje przez 30 dni od momentu podpisania. Jest to zbyt krótki okres na zniszczenie tej ilości dokumentów w sytuacji, gdy w okresie od dnia podpisania umowy mamy dostarczyć pojemniki, które następnie mają być załadowane przez zamawiającego, po czym wykonawca ma dokonać w terminie 7 dni odbioru i dopiero przeprowadzić niszczenie dokumentów. W kontekście 4 lokalizacji i ilości dokumentacji podlegającej niszczeniu (11 ton), jest to termin co najmniej trudny jak nie niemożliwy do dotrzymania.
W związku z czym zwracamy się z propozycją rozważenia wydłużenia obowiązywania umowy, co w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na jakość wykonanej usługi, a wręcz umożliwi rzetelne jej zrealizowanie”.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dokonuje modyfikacji zapisu § 7 ust. 1. załącznika nr 2 do zapytania ofertowego Projekt umowy , który otrzymuje brzmienie „Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania i zostaje zawarta na czas określony, tj. do 40 dni od daty podpisania
SKŁADAJĄC OFERTĘ WYKONAWCA MUSI UWZGLĘDNIĆ POWYŻSZE
ODPOWIEDZI NA PYTANIA, MODYFIKACJE .
ZAMAWIAJĄCY:
Podpis na oryginale
Materiały
Odpowiedzi na pytania3038-7262212024_odpowiedzina_pytania_(3).pdf 0.63MB