W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami korzystających z pomocy psa asystującego

Zasady zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami korzystających z pomocy psa asystującego wstępu do budynku Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu i podległych prokuratur rejonowych okręgu nowosądeckiego reguluje Zarządzenie nr 48/2024 Prokuratora Okręgowego w Nowym Sączu z dnia 26 września 2024 roku.

  1. Zarządzenie określa uprawnienia i obowiązki osoby ze szczególnymi potrzebami korzystającej z pomocy psa asystującego.

  2. Osoba ze szczególnymi potrzebami, korzystająca z pomocy psa asystującego ma prawo do wstępu do pomieszczeń przeznaczonych dla interesantów, znajdujących się na terenie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu i podległych prokuratur rejonowych.

  3. Warunkiem wstępu na teren Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu lub podległych prokuratur rejonowych jest:

    1. Wyposażenie psa asystującego w uprząż, przy czym nie jest wymagane zakładanie psu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy,

    2. Posiadanie przez osobę ze szczególnymi potrzebami, korzystającą z pomocy psa asystującego certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego oraz zaświadczenia o wykonaniu obowiązkowych szczepień weterynaryjnych,

    3.  Posiadanie przez osobę ze szczególnymi potrzebami, korzystającą z pomocy psa asystującego zaświadczenia o wykonaniu obowiązkowych szczepień weterynaryjnych.

  4. Odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez psa asystującego ponosi osoba korzystająca z  jej pomocy.

  5. Osoba prowadząca czynność procesową z udziałem osoby ze szczególnymi potrzebami, korzystającą z pomocy psa asystującego koordynuje jej przemieszczanie po terenie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu oraz podległych prokuratur rejonowych.

  6. Psa asystującego nie należy dotykać, wołać, nawiązywać z nim kontaktu wzrokowego oraz w żaden inny sposób rozpraszać jego uwagi.

  7. W przypadku zasygnalizowania takiej potrzeby przez osobę ze szczególnymi potrzebami korzystającą z pomocy psa asystującego, osoba prowadząca czynność procesową jest zobowiązana do udostępnienia psu asystującemu dostępu do wody pitnej.

Materiały

Zarządzenie dot.osób korzystając z pomocy psa przewodnika
korzystający​_z​_psa.pdf 0.12MB
{"register":{"columns":[]}}