W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu

Radom, dnia 28 kwietnia 2022 roku

3023-4.1111.4.2022

 

Ogłoszenie

Przewodniczący komisji konkursowej, po zapoznaniu się z wynikami prac komisji powołanej zarządzeniem 35/2022 z dnia 5 kwietnia 2022 roku do przeprowadzenia konkursu na stanowisko asystenta prokuratora, działając na podstawie § 10 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta prokuratora z dnia 2 listopada 2016 roku (Dz. U. 2016 r., poz. 1838) ogłasza wyniki trzeciego etapu konkursu przeprowadzonego w dniu 28 kwietnia 2022 roku.

Do zatrudnienia na staż asystencki na docelowe stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu została zakwalifikowana:

Pani Agnieszka Jóźwik – 41 pkt z II etapu, 7 pkt z III etapu, łącznie 48 pkt

Komisja dziękuje pozostałym kandydatom za udział w konkursie.

 

Przewodniczący Komisji

Zastępca Prokuratora Okręgowego

Andrzej Stojak

 


Radom, dnia 20 kwietnia 2022 roku.

3023-4.1111.4.2022

Ogłoszenie

Komisja konkursowa powołana zarządzeniem Prokuratora Okręgowego w Radomiu nr 35/2022 z dnia 5 kwietnia 2022 roku do przeprowadzenia konkursu na stanowisko asystenta prokuratora, działając na podstawie § 8, § 9 w zw. z § 7 ust. 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta prokuratora z dnia 2 listopada 2016 roku (Dz. U. 2016 r., poz. 1838) stwierdza, że kandydaci którzy przystąpili do drugiego etapu konkursu uzyskali następujące wyniki (w kolejności alfabetycznej):

1.Pan Rafał Czubak – 35 pkt z testu, 4 pkt z kazusu, łącznie 39 pkt

2.Pani Agnieszka Jóźwik – 35 pkt z testu, 6 pkt z kazusu, łącznie 41 pkt

3.Pani Katarzyna Ludwińska – 30 pkt z testu, 2 pkt z kazusu, łącznie 32 pkt

4.Pani Agata Hajduk – Morawska – 36 pkt z testu, 4 pkt z kazusu, łącznie 40 pkt

5.Pan Krzysztof Mosionek– 33 pkt z testu, 6 pkt z kazusu, łącznie 39 pkt

6.Pan Mateusz Sieczkowski – 26 pkt z testu, 2 pkt z kazusu, łącznie 28 pkt

7.Pani Paulina Szeliga – 35 pkt z testu, 0 pkt z kazusu, łącznie 35 pkt

8.Pani Magdalena Szurek – 36 pkt z testu, 4 pkt z kazusu, łącznie 40 pkt

9.Pani Magdalena Wróbel – 21 pkt z testu, 3 pkt z kazusu, łącznie 24

 

Do trzeciego etapu konkursu zostali zakwalifikowani następujący kandydaci w kolejności alfabetycznej:

1.Pan Rafał Czubak

2.Pani Agnieszka Jóźwik

3.Pani Agata Hajduk – Morawska

4.Pan Krzysztof Mosionek

5.Pani Magdalena Szurek

Trzeci etap konkursu – rozmowa kwalifikacyjna – odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2022 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Radomiu przy ul. Malczewskiego 7. 

 

Sekretarz Komisji

p.o. Naczelnika Wydziału 1 Śledczego

Aneta Ulanowska – Gawaś

 


Radom, dnia 11 kwietnia 2022 r.

3023-4.1111.4.2022

Komunikat

Komisja konkursowa do przeprowadzenia konkursu 4/22 na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu, na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia 2022 roku podjęła uchwałę o następującej treści:

Komisja konkursowa do ogłoszenia nr 4/22 Prokuratora Okręgowego w Radomiu
z dnia 10 marca 2022 r. o naborze kandydatów na stanowisko asystenta prokuratora
w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu, po zapoznaniu się ze zgłoszeniami kandydatów stwierdza, że po dokonaniu wstępnej selekcji zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu ustala, że do drugiego etapu konkursu kwalifikują się kandydaci w osobach:

  1. Agnieszka Jóźwik
  2. Agata Hajduk – Morawska
  3. Magdalena Szurek
  4. Michał Pietras
  5. Paulina Szeliga
  6. Krzysztof Mosionek
  7. Mateusz Sieczkowski
  8. Magdalena Wróbel
  9. Rafał Czubak
  10. Katarzyna Ludwińska

Jednocześnie informuję, że II etap konkursu przeprowadzony zostanie w dniu
20 kwietnia 2022 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej (I piętro pokój nr 15) Prokuratury Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7.

 

Sekretarz Komisji

p.o. Naczelnika Wydziału 1 Śledczego

Aneta Ulanowska – Gawaś

 


Radom, dnia 10 marca 2022r

3023-4.1111.4.2022

Informacja o naborze kandydatów na stanowisko asystent prokuratora w drodze konkursu nr 4/22 Prokuratury Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7

Prokurator Okręgowy w Radomiu działając na podstawie art. 180 § 1 i 2 ustawy z dnia 28 stycznia 2016r. Prawo o prokuraturze (Dz. U.  z 2021r. poz. 66 t.j. ze zm.) w zw. z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016r w sprawie przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz.U. z 2016r poz. 1838) zatrudni z dniem 1 maja 2022r. jedną osobę w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko: asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu z obowiązkiem odbywania stażu asystenckiego.

Ostateczny termin składania dokumentów mija w dniu 31 marca 2022r.

Osoby ubiegające się o zatrudnienie powinny spełniać, zgodnie z art. 176 § 1 ustawy z dnia 28 stycznia 2016r Prawo o prokuraturze (Dz. U. z 2021r poz. 66 t.j. ze zm.) następujące wymogi:

  1. posiadać obywatelstwo polskie i korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich, a także nie być prawomocnie skazane za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,
  2. być nieskazitelnego charakteru,
  3. mieć ukończone wyższe studia w Polsce z tytułem magistra lub zagraniczne studia uznane w Polsce.
  4. mieć ukończone 24 lata

Konkurs zostanie przeprowadzony w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7 w trzech etapach :

- pierwszy etap - wstępna weryfikacja zgłoszeń kandydatów,

- drugi etap – praca pisemna,

- trzeci etap – rozmowa kwalifikacyjna.

W pierwszym etapie konkursu komisja konkursowa dokona wstępnej weryfikacji zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia  do konkursu. Po stwierdzeniu, że złożone w terminie zgłoszenia spełniają wymogi formalne. Komisja konkursowa ustali listę kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu i umieści ją w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie prokuratury oraz dokona publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej – do dnia 11 kwietnia 2022r, a także poda termin drugiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu składa się z pracy pisemnej w dwóch częściach:

Pierwsza – testu obejmującego 36 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego oraz prawa konstytucyjnego wraz z zagadnieniami ustroju sądów i prokuratury,

 

Druga – pracy pisemnej na jeden z dwóch tematów z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, wybrany przez  kandydata; praca pisemna może polegać na rozwiązaniu kazusu procesowego.

 

Komisja przygotuje pytania testowe i dwa tematy pracy pisemnej mając na względzie konieczność oceny u kandydata:

-  znajomości przepisów prawa w dziedzinie prawa karnego materialnego i procesowego oraz prawa konstytucyjnego wraz z zagadnieniami ustroju sądów i prokuratury,

- umiejętności stosowania przepisów prawa oraz formułowania wypowiedzi, z uwzględnieniem wymogów poprawności językowej, logiki wywodu i argumentacji prawniczej.

Konkurs trwa 90 minut. Za każde prawidłowe rozwiązanie pytania testowego komisja przyznaje 1 punkt. Pracę pisemną kandydata komisja ocenia w skali od 0 do 9 punktów, biorąc pod uwagę znajomość przepisów prawa w dziedzinach wskazanych powyżej, umiejętność stosowania przepisów prawa, poprawność językową i logiczną wywodu oraz poprawność argumentacji prawniczej.

Do trzeciego etapu konkursu są dopuszczeni kandydaci, którzy uzyskali podczas drugiego etapu co najmniej 29 punktów, w tym co najmniej 4 punkty z pracy pisemnej.

Wyniki z drugiego etapu

Komisja konkursowa ustali listę kandydatów dopuszczonych do trzeciego etapu konkursu i umieszcza ją w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie prokuratury oraz udostępnia w Biuletynie Informacji Publicznej.

Trzeci etap konkursu

Podczas trzeciego etapu konkursu komisja sprawdza predyspozycje kandydata do wykonywania zadań asystenta prokuratora i ocenia je w skali od 0 do 9 punktów, biorąc pod uwagę umiejętność szybkiego podejmowania decyzji dotyczących postępowania w dochodzeniu, poprawność formułowania wniosków w zakresie planowania czynności w dochodzeniu, umiejętność oceny prawidłowości kierunków postępowania w dochodzeniu oraz zakresu przedmiotowego i podmiotowego dochodzenia oraz umiejętność oceny prawidłowości wszczynania dochodzenia.

Wyniki

Po zakończeniu trzeciego etapu konkursu komisja ustala niezwłocznie liczbę punktów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów i wskazuje kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, w celu zakwalifikowania do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora.

W przypadku uzyskania przez kandydatów tej samej liczby punktów komisja dokonuje wyboru kandydata, biorąc pod uwagę doświadczenie w stosowaniu prawa oraz dodatkowe kwalifikacje przydatne do wykonywania pracy na stanowisku asystenta prokuratora wynikające z dokumentów dołączonych do zgłoszenia.

Imię i nazwisko kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia na stanowisko asystenta prokuratora podane zostanie do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w siedzibie prokuratury oraz publikację w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wymagane dokumenty:

1. zgłoszenie do konkursu,

2. wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora, 

3. kwestionariusz osobowy,

4. życiorys (własnoręcznie napisany),

5. informacja o przebiegu kariery zawodowej,

6. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej.

7. oświadczenie kandydata o tym, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,

8. oświadczenie kandydata, że jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,

9. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu,

10. dwie aktualne fotografie zgodne z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,

11. informacja z Krajowego Rejestru Karnego dotycząca kandydata.

Kandydat może również złożyć dokumenty dodatkowe - niewymagane – potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia, a w szczególności potwierdzające złożenie egzaminu prokuratorskiego lub sędziowskiego.

Dokumenty należy składać w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7 lub przesłać pocztą na wymieniony adres prokuratury, ze wskazaniem sygnatury konkursu. W razie przesłania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego, za datę ich złożenia uważa się datę nadania przesyłki w placówce pocztowej operatora. Dodatkowych informacji udziela pracownik kadr tel.  048-36-80-722  lub  723  w godz.  od 7.30 do 15.30.-

 

p.o. PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Tomasz Radecki

 

Informację przygotował/a:  Wioletta Opałka

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
10.03.2022 14:45 Rafał Kot
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wioletta Opałka
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu 5.0 28.04.2022 11:25 Rafał Kot
Asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu 4.0 20.04.2022 13:25 Rafał Kot
Asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu 3.0 20.04.2022 13:24 Rafał Kot
Asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu 2.0 11.04.2022 13:26 Rafał Kot
Asystent prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu 1.0 10.03.2022 14:45 Rafał Kot

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}