Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu
Radom, dnia 20 czerwca 2024 roku
3023-4.1111.4.2024
Ogłoszenie
Komisja konkursowa powołana zarządzeniem Prokuratora Okręgowego w Radomiu nr 65/2024 z dnia 14 maja 2024 roku do przeprowadzenia konkursu nr 4/24 na wolne stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu w składzie:
p.o. Zastępca Prokuratora Okręgowego w Radomiu – prokurator Mariusz Potera – przewodniczący komisji oraz członkowie: prokurator Aneta Ulanowska-Gawaś – Naczelnik 1 Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Radomiu i prokurator Robert Borkowski – Naczelnik 2 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Radomiu, działając na podstawie § 10 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016 roku w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz. U. 2016 r., poz. 1838), po zapoznaniu się z wynikami prac komisji, ogłasza wyniki trzeciego etapu konkursu przeprowadzonego w dniu 20 czerwca 2024 roku.
Do zatrudnienia na staż asystencki na docelowe stanowisko asystenta prokuratora zostaje zakwalifikowana:
Pani Alicja Kochanek – 42 pkt z II etapu, 9 pkt z III etapu, razem 51 pkt Jednocześnie komisja dziękuje pozostałym kandydatom za udział w konkursie.
Przewodniczący komisji
p.o. Zastępcy Prokuratora Okręgowego
w Radomiu
Mariusz Potera
Radom, dnia 12 czerwca 2024 roku
3023-4.1111.4.2024
Ogłoszenie
Komisja konkursowa powołana zarządzeniem Prokuratora Okręgowego w Radomiu nr 65/2024 z dnia 14 maja 2024 roku do przeprowadzenia konkursu nr 4/24 na wolne stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu w składzie:
p.o. Zastępca Prokuratora Okręgowego w Radomiu – prokurator Mariusz Potera – przewodniczący komisji oraz członkowie: prokurator Aneta Ulanowska-Gawaś – Naczelnik 1 Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Radomiu i prokurator Robert Borkowski – Naczelnik 2 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Radomiu, działając na podstawie § 8, § 9 w zw. z § 7 ust. 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta prokuratora z dnia 2 listopada 2016 roku (Dz. U. 2016 r., poz. 1838) ogłasza, że kandydaci którzy przystąpili do drugiego etapu konkursu uzyskali następujące wyniki (w kolejności alfabetycznej):
- Pani Klaudia Czerwińska – 25 pkt z testu, 6 pkt z kazusu, łącznie 31 pkt
- Pani Alicja Kochanek – 35 pkt z testu, 7 pkt z kazusu, łącznie 42 pkt
- Pan Bartosz Konofalski – 24 pkt z testu, 3 pkt z kazusu, łącznie 27 pkt
Do trzeciego etapu konkursu zostali zakwalifikowani następujący kandydaci w kolejności alfabetycznej:
-
Pani Klaudia Czerwińska
-
Pani Alicja Kochanek
Trzeci etap konkursu – rozmowa kwalifikacyjna – odbędzie się w dniu 20 czerwca 2024 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Radomiu przy ul. Malczewskiego 7.
Przewodniczący komisji
p.o. Zastępcy Prokuratora Okręgowego
w Radomiu
Mariusz Potera
Radom, dnia 3 czerwca 2024 roku.
3023-4.1111.4.2024
Ogłoszenie
Komisja konkursowa powołana zarządzeniem Prokuratora Okręgowego w Radomiu nr 65/2024 z dnia 14 maja 2024 roku do przeprowadzenia konkursu nr 4/24 na wolne stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu w składzie: p.o. Zastępca Prokuratora Okręgowego w Radomiu – prokurator Mariusz Potera przewodniczący komisji oraz członkowie: prokurator Aneta Ulanowska-Gawaś – Naczelnik 1 Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Radomiu i prokurator Robert Borkowski – Naczelnik 2 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Radomiu, działając na podstawie § 7 ust. 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania konkursów na stanowisko asystenta prokuratora z dnia 2 listopada 2016 roku (Dz.U.2024.331 t.j. z dnia 2024.03.08) stwierdza, że niżej wymienieni kandydaci zostali dopuszczeni do drugiego etapu konkursu:
1) Klaudia Czerwińska,
2) Bartosz Konofalski,
3) Alicja Kochanek.
Drugi etap konkursu – praca pisemna – odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Radomiu przy ul. Malczewskiego 7 (I piętro, pokój nr 15) w dniu 12 czerwca 2024 roku o godzinie 9.00.
Przewodniczący komisji
p.o. Zastępcy Prokuratora Okręgowego
Mariusz Potera
3023-4.1111.4.2024
Radom, dnia 29 kwietnia 2024 roku
Informacja o naborze kandydatów na stanowisko Asystent prokuratora w drodze konkursu nr 4/24 Prokuratury Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7
Prokurator Okręgowy w Radomiu działając na podstawie art. 180 § 1 i 2 ustawy z dnia 28 stycznia 2016r. Prawo o prokuraturze (Dz.U.2024.390 t.j.) w zw. z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016r w sprawie przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz.U.2024.331 t.j.) zatrudni z dniem 1 lipca 2024 roku jedną osobę w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko: asystent prokuratora – 1 etat w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu z obowiązkiem odbywania stażu asystenckiego.
Ostateczny termin składania dokumentów mija w dniu 22 maja 2024 roku Osoby ubiegające się o zatrudnienie powinny spełniać, zgodnie z art. 176 § 1 ustawy z dnia 28 stycznia 2016r Prawo o prokuraturze (Dz.U. 2024.390 t.j.) następujące wymogi:
-
posiadać obywatelstwo polskie i korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich, a także nie być prawomocnie skazane za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,
-
być nieskazitelnego charakteru,
-
mieć ukończone wyższe studia w Polsce z tytułem magistra lub zagraniczne studia uznane w Polsce.
-
mieć ukończone 24 lata
Konkurs zostanie przeprowadzony w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7 w trzech etapach :
- pierwszy etap - wstępna weryfikacja zgłoszeń kandydatów,
- drugi etap – praca pisemna,
- trzeci etap – rozmowa kwalifikacyjna.
W pierwszym etapie konkursu
komisja konkursowa dokona wstępnej weryfikacji zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu. Po stwierdzeniu, że złożone w terminie zgłoszenia spełniają wymogi formalne. Komisja konkursowa ustali listę kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu i umieści ją w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie prokuratury oraz dokona publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej – do dnia 3 czerwca 2024 roku, a także poda termin drugiego etapu konkursu.
Drugi etap konkursu składa się z pracy pisemnej w dwóch częściach:
Pierwsza – testu obejmującego 36 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego oraz prawa konstytucyjnego wraz z zagadnieniami ustroju sądów i prokuratury,
Druga – pracy pisemnej na jeden z dwóch tematów z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, wybrany przez kandydata; praca pisemna może polegać na rozwiązaniu kazusu procesowego.
Komisja przygotuje pytania testowe i dwa tematy pracy pisemnej mając na względzie konieczność oceny u kandydata:
- znajomości przepisów prawa w dziedzinie prawa karnego materialnego i procesowego oraz prawa konstytucyjnego wraz z zagadnieniami ustroju sądów i prokuratury,
- umiejętności stosowania przepisów prawa oraz formułowania wypowiedzi, z uwzględnieniem wymogów poprawności językowej, logiki wywodu i argumentacji prawniczej.
Konkurs trwa 90 minut. Za każde prawidłowe rozwiązanie pytania testowego komisja przyznaje 1 punkt. Pracę pisemną kandydata komisja ocenia w skali od 0 do 9 punktów, biorąc pod uwagę znajomość przepisów prawa w dziedzinach wskazanych powyżej, umiejętność stosowania przepisów prawa, poprawność językową i logiczną wywodu oraz poprawność argumentacji prawniczej.
Do trzeciego etapu konkursu są dopuszczeni kandydaci, którzy uzyskali podczas drugiego etapu co najmniej 29 punktów, w tym co najmniej 4 punkty z pracy pisemnej.
Wyniki z drugiego etapu
Komisja konkursowa ustali listę kandydatów dopuszczonych do trzeciego etapu konkursu i umieszcza ją w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie prokuratury oraz udostępnia w Biuletynie Informacji Publicznej.
Trzeci etap konkursu
Podczas trzeciego etapu konkursu komisja sprawdza predyspozycje kandydata do wykonywania zadań asystenta prokuratora i ocenia je w skali od 0 do 9 punktów, biorąc pod uwagę umiejętność szybkiego podejmowania decyzji dotyczących postępowania w dochodzeniu, poprawność formułowania wniosków w zakresie planowania czynności w dochodzeniu, umiejętność oceny prawidłowości kierunków postępowania w dochodzeniu oraz zakresu przedmiotowego i podmiotowego dochodzenia oraz umiejętność oceny prawidłowości wszczynania dochodzenia.
Wyniki
Po zakończeniu trzeciego etapu konkursu komisja ustala niezwłocznie liczbę punktów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów i wskazuje kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, w celu zakwalifikowania do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora.
W przypadku uzyskania przez kandydatów tej samej liczby punktów komisja dokonuje wyboru kandydata, biorąc pod uwagę doświadczenie w stosowaniu prawa oraz dodatkowe kwalifikacje przydatne do wykonywania pracy na stanowisku asystenta prokuratora wynikające z dokumentów dołączonych do zgłoszenia.
Imię i nazwisko kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia na stanowisko asystenta prokuratora podane zostanie do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w siedzibie prokuratury oraz publikację w Biuletynie Informacji Publicznej.
Wymagane dokumenty:
- zgłoszenie do konkursu,
- wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora,
- kwestionariusz osobowy,
- życiorys (własnoręcznie napisany),
- informacja o przebiegu kariery zawodowej,
- oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej.
- oświadczenie kandydata o tym, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,
- oświadczenie kandydata, że jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu,
- dwie aktualne fotografie zgodne z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
- informacja z Krajowego Rejestru Karnego dotycząca kandydata.
Kandydat może również złożyć dokumenty dodatkowe - niewymagane – potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia, a w szczególności potwierdzające złożenie egzaminu prokuratorskiego lub sędziowskiego.
Dokumenty należy składać w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Radomiu ul. Malczewskiego 7 lub przesłać pocztą na wymieniony adres prokuratury, ze wskazaniem sygnatury konkursu. W razie przesłania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego, za datę ich złożenia uważa się datę nadania przesyłki w placówce pocztowej operatora. Dodatkowych informacji udziela pracownik kadr tel. 048-36-80-722 lub 723 w godz. od 7.30 do 15.30.-
p.o. PROKURATOR OKRĘGOWY
Robert Czerwiński
- Pierwsza publikacja:
- 29.04.2024 14:14 Rafał Kot
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Iwona Karasek
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu | 6.0 | 20.06.2024 11:23 Rafał Kot |
Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu | 5.0 | 20.06.2024 11:22 Rafał Kot |
Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu | 4.0 | 12.06.2024 12:38 Radosław Kiziński |
Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu | 3.0 | 03.06.2024 12:39 Rafał Kot |
Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu | 2.0 | 03.06.2024 12:38 Rafał Kot |
Asystent prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu | 1.0 | 29.04.2024 14:14 Rafał Kot |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP