W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dotyczący sprawy PR 2 Ds. 1049.2020

24.01.2022

Komunikat dotyczący sprawy PR 2 Ds. 1049.2020

 

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów Dział do Spraw Wojskowych stosownie do treści art, 131 § 2 k.p.k. informuje, że postępowanie o sygn. PR 2 Ds. 1049.2020 w sprawie:

  1. doprowadzenia w okresie od nieustalonego dnia miesiąca września 2020 r. do 28 września 2021 r. działając w krótkich odstępach czasu, z góry powziętym zamiarem, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w bliżej nieustalonym miejscu, do niekorzystnego rozporządzenia wielu osób, poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umów o współpracy w ten sposób, iż osoba podająca się za Danutę Kamycką oferowała współpracę polegająca na pośrednictwie sprzedaży na portalu „allegro” zabawek, za które to przedmioty pieniądze wpływały na konto osób współpracujących a zakupiony towar miał być wysyłany bezpośrednio przez Danutę Kamycką, podczas gdy w rzeczywistości osoba podająca się za Danutę Kamycką otrzymywała środki od ww. osób lecz zakupionego towaru nigdy nie wysłała do kupujących, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.
  2. doprowadzenia w okresie od nieustalonego dnia miesiąca września 2020 r. do 28 września 2021 r. działając w krótkich odstępach czasu, z góry powziętym zamiarem, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w bliżej nieustalonym miejscu, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób, poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umów sprzedaży zawieranych za pośrednictwem innych osób, w ten sposób, iż osoba podająca się za Danutę Kamycką oferowała współpracę polegająca na pośrednictwie sprzedaży na portalu „allegro” zabawek, za które to przedmioty pieniądze wpływały na konto osób współpracujących a zakupiony towar miał być wysyłany bezpośrednio przez Danutę Kamycką, podczas gdy w rzeczywistości osoba podająca się za Danutę Kamycką zakupionego towaru nigdy nie wysłała do kupujących pomimo uiszczenia przez nich zapłaty za zakupiony towar, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.

Postanowienie o umorzeniu dochodzenia należy doręczyć temu pokrzywdzonemu, który w zawitym terminie 7 dni od dnia ogłoszenia o to się zwróci.

Pokrzywdzeni zainteresowani treścią w/w rozstrzygnięcia winni zgłosić się do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział do spraw Wojskowych przy ul. Lisa Kuli 20 w Rzeszowie.

                                                                                               Asesor

                                                           Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów

                                                                         Dział do spraw Wojskowych

                                                                                        Paweł Partyka

 

 

 

Pouczenie:

 

1.         Stronom procesowym przysługuje prawo przejrzenia akt sprawy i złożenia zażalenia na powyższe postanowienie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w pierwszej instancji (art. 306 § 1a k.p.k., art. 325a § 2 k.p.k. oraz art. 465 § 1 i 2 k.p.k. i art. 329 § 1 k.p.k.). Sąd może utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie lub uchylić je i przekazać sprawę prokuratorowi celem wyjaśnienia wskazanych okoliczności bądź przeprowadzenia wskazanych czynności (art. 330 § 1 k.p.k.).

          Jeżeli ponownie zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa lub dochodzenia postanowienie to podlega zaskarżeniu do prokuratora nadrzędnego. W razie utrzymania w mocy zaskarżonego postanowienia pokrzywdzony, który dwukrotnie wykorzystał uprawnienie przewidziane w art. 306 § 1 i § 1a k.p.k., może wnieść akt oskarżenia do sądu w terminie miesiąca od doręczenia mu zawiadomienia o postanowieniu prokuratora nadrzędnego o utrzymaniu w mocy zaskarżonego postanowienia (art. 330 § 2 k.p.k., art. 55 § 1 k.p.k.). Akt oskarżenia powinien spełniać wymogi określone w art. 55 § 2 k.p.k.). Inny pokrzywdzony tym samym czynem może aż do rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej przyłączyć się do postępowania (art. 55-§ 3 k.p.k.).

          W sprawach z oskarżenia prywatnego zażalenie na postanowienie prokuratora o umorzeniu postępowania przygotowawczego rozpoznaje prokurator nadrzędny, jeżeli postanowienie zapadło z uwagi na brak interesu społecznego w ściganiu z urzędu sprawcy (art. 465 § 2a k.p.k.).

2.    Na rozstrzygnięcie co do dowodów rzeczowych zażalenie przysługuje podejrzanemu, pokrzywdzonemu oraz osobie, od której odebrano te przedmioty lub która zgłosiła do nich roszczenie (art. 323 §2 k.p.k.).

3.         Zażalenie na powyższe postanowienie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie.

Termin do wniesienia zażalenia wynosi 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia i jest zawity.

Zażalenie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne (art. 122 § 1 i 2 i art. 460 k.p.k.).

{"register":{"columns":[]}}