W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Usiłowanie zabójstwa policjanta

10.01.2024

Michał P. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy za usiłowanie zbrodni zabójstwa mł. asp. Krzysztofa Sobieraja w dniu 6 stycznia 2024 roku oraz czynnej napaści na 2 innych funkcjonariuszy Policji i zniszczenie mienia w postaci radiowozu.

Grafika przykładowa - areszt

W dniu 6 stycznia 2024 roku w Poddębicach funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji podczas próby zatrzymania do kontroli samochodu osobowego został celowo staranowany przez kierowcę pojazdu, który odjechał nie zatrzymując się.

Młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj w wyniku uderzenia przednim pasem samochodu doznał ciężkich obrażeń wielu okolic ciała i ważnych dla życia narządów. Pozostaje pod specjalistyczną opieką medyczną.

Dzięki wytężonej pracy jednostek Policji w Łasku i Poddębicach we współpracy z prokuratorem nastąpiło skuteczne zatrzymanie sprawcy i jego tymczasowe aresztowanie.

Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego.

Zachowanie Michała P. w kontekście sposobu działania i okoliczności należy zakwalifikować jako usiłowanie zabójstwa i zarzut popełnienia tej zbrodni został przez prokuratora ogłoszony.

Nadto Michał P. dopuścił się kolejnego przestępstwa -  czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji usiłujących dokonać jego legitymowania w dniu 6 stycznia 2024r. w msc. Kwiatkowice oraz uszkodził radiowóz przy użyciu siekiery.

Michał P. usłyszał 2 zarzuty - usiłowania zbrodni zabójstwa mł. asp. Krzysztofa Sobieraja  oraz czynnej napaści na 2 innych funkcjonariuszy Policji i zniszczenia mienia w postaci radiowozu.

Podejrzany przyznał się do zarzutów. Nie wyjaśnił powodów swojego zachowania.

Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy i Sąd zastosował tymczasowy areszt.

W śledztwie zostanie zgromadzona dokumentacja medyczna dotycząca obrażeń ciała pokrzywdzonego funkcjonariusza, wycena uszkodzeń radiowozu.

Koniecznym będzie powołanie biegłych psychiatrów dla oceny poczytalności podejrzanego w chwili czynu.

Na obecnym, początkowym etapie postępowania trwa gromadzenie materiału dowodowego z nieosobowych źródeł oraz ustalanie kręgu świadków.

{"register":{"columns":[]}}