Skierowano akt oskarżenia wobec osoby posiadającej znaczne ilości środka odurzającego i substancji psychotropowych - sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie
07.11.2023
Prokurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia wobec sprawcy posiadającego znaczną ilość środka odurzającego i substancji psychotropowych.
Prokurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia wobec sprawcy, który w dniu 14 czerwca 2023 r. w Szczecinie, w swoim mieszkaniu, posiadał znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste o wadze 32 g oraz substancji psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości 49 g, 8 g kryształków 3-CMC (Klofedron) i ponad 1 g MDMA (Ecstasy) tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo w wyniku przeprowadzonego przeszukania, ujawnili w pomieszczeniu zajmowanym przez sprawcę opakowanie z suszem roślinnym oraz inne opakowania z zawartością białego proszku i kryształków, wykazujących cechy substancji, których posiadanie jest zabronione. Przeprowadzone w toku śledztwa badania kryminalistyczne potwierdziły, że są to środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste o wadze 32 g oraz substancje psychotropowe w postaci amfetaminy, kryształków 3-CMC (Klofedron) i MDMA (Ecstasy).
Wobec podejrzanego, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie. Nadto prokurator zastosował zabezpieczenia majątkowe na mieniu podejrzanego.
W toku czynności procesowych sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Był uprzednio karany za przestępstwo podobne, a zarzuconego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.
Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na działanie w warunkach recydywy, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.