W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia ciała stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin – Niebuszewo w Szczecinie.

21.06.2023

Prokurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o wtargniecie do mieszkania wbrew woli pokrzywdzonej, spowodowanie lekkiego uszczerbku na jej zdrowiu oraz uszkodzenie mienia, popełnionych w warunkach powrotu do przestępstwa, tj. o czyn z art. art. 193 kk, art. 157 § 2 kk i inne.

temida2

Prokurator Rejonowy Szczecin – Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 24 października 2022 r. wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej, po czym pomimo wyraźnemu żądaniu jego opuszczenia najpierw przewrócił pokrzywdzoną na łóżko, a następnie kilkakrotnie uderzył teleskopową pałką po górnych kończynach, powodując podbiegnięcia krwawe przedramienia oraz kciuka lewej ręki. Obrażenia te spowodowały ograniczenie funkcji narządów ciała pokrzywdzonej na okres nieprzekraczający 7 dni. Nadto mężczyzna dokonał uszkodzenia telefonu należącego do pokrzywdzonej rzucając nim o znajdujące się w pokoju biurko.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 38) w przeszłości był karany sądownie, a zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwa m. in. na podstawie art. 288 § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

{"register":{"columns":[]}}