W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca przemocy w rodzinie stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin –Zachód w Szczecinie.

13.12.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodzicami, poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur w trakcie których ubliżał im słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne oraz groził pozbawienia życia oraz stosował przemoc fizyczną, przy czym tego czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk .

temida3

Prokurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Mężczyzna (l. 39) w okresie od grudnia 2019 r. do 4 września 2021 r. w Policach, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wielokrotnie kierował pod adresem pokrzywdzonych wulgarne, obrażające ich słowa. Mężczyzna groził rodzicom pozbawieniem życia i zdrowia, a nadto bił ich pięściami po plecach i innych częściach ciała.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.   

Tego przestępstwa podejrzany dopuścił się będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne, którą odbywał do dnia 5 sierpnia 2019 r.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, przy czym w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.  

{"register":{"columns":[]}}