W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych stanie przed Sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.

10.08.2023

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb pozbawienia życia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu, przy czym tego czynu sprawca dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, tj. o czyny z art. 190 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. w zb. z art. 160 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.

toga2

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie (l. 48), który w dniu 21 marca 2023 r. w Szczecinie dokonał uszkodzenia ciała kobiety poprzez ugodzenie jej nożem kuchennym w okolice lewego barku oraz uderzenie w okolice lewego stawu kolanowego metalową smyczą,
w wyniku czego pokrzywdzona doznała rany kłuto - ciętej lewego barku oraz sińca lewego kolana, przez co doszło u pokrzywdzonej do naruszenia funkcji tych narządów ciała na okres nieprzekraczający dni 7. Sprawca ze względu na sposób działania spowodował u pokrzywdzonej sytuację bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jednocześnie w tym samym miejscu i czasie podejrzany kierował wobec kobiety groźby 
pozbawienia życia i zdrowia.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany zrzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwa na podstawie art. 160 § 1 k.k. grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, przy czym w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

{"register":{"columns":[]}}