W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oświadczenie w związku z publikacją artykułu „Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onetu”, zamieszoną na portalu internetowym Onet.pl w dniu 2 stycznia 2024 roku

Baner Ważna informacja. W tle młtoek

W związku z publikacją prasową  pod tytułem Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onet, zamieszczoną na portalu internetowym onet.pl w dniu 2 stycznia 2024 roku,  Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu oświadcza jak niżej:

Wymieniony artykuł prasowy w ocenie Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, opracowany został w sposób nierzetelny i subiektywny. Z uwagi na powyższe, z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością, artykuł ten może wprowadzić w błąd odbiorców publikacji. W pierwszej kolejności podkreślenia wymaga fakt, iż do chwili publikacji przedmiotowego artykułu tut. Prokuraturze Okręgowej nie został doręczony odpis pozwu, o którym wspomina autor artykułu.

Niezależnie od powyższego, w związku z poczynionymi w ww. artykule zarzutami, podkreślenia wymaga iż Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu respektuje wszelkie przepisy antymobbingowe. Zarządzeniem Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu z dnia 13 kwietnia 2022 roku nr 32/2022, wprowadzony został Regulamin Pracy Prokuratury Okręgowej regulujący wewnętrzne procedury antymobbingowe, dotyczące ewentualnych przypadków mobbingu w pracy. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu realizuje przy tym przewidziane prawem procedury umożliwiające zgłaszanie wszelkich nadużyć. Każde zgłoszenie bądź sygnał wskazujący na naruszenie zasad w tym zakresie, jest traktowany z należytą powagą, wnikliwie badany, żaden nie pozostaje bez rozpoznania.

Dodatkowo wymaga podkreślenia, że nie polega na prawdzie informacja zawarta w artykule prasowym, iż Prokuratura Regionalna we Wrocławiu zakupiła jakiekolwiek meble do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Nieprawdą jest również informacja podana przez autora tekstu, aby w piśmie do ORA we Wrocławiu zwarte były jakiekolwiek opinie o Małgorzacie Dziewońskiej. Na wniosek ORA we Wrocławiu udzielone zostały wyłącznie informacje o toczących się wobec ww. postępowaniach wyjaśniających, w piśmie nie zawarto żadnej oceny pracy ani osoby Małgorzaty Dziewońskiej, tym bardziej nie wskazano aby Małgorzata Dziewońska była osobą niegodną wykonywania zawodu adwokata. Jest to wyłącznie nieuzasadnione i bezpodstawne stwierdzenie autora publikacji materiału prasowego, nie znajdujące odzwierciedlenia w stanie faktycznym.

Podkreślić jednocześnie należy, iż ocena pracy jakiegokolwiek prokuratora, w tym Pani Prokurator Okręgowej przez dziennikarza, osobę postronną, nieznającą przebiegu ścieżki zawodowej, rodzaju i ilości prowadzonych postępowań, doświadczenia zawodowego, jest oceną nierzetelną, subiektywną i szkalującą dobre imię i profesjonalizm Prokurator Okręgowej. Tym samym ocena taka wpływa negatywnie na wizerunek prokuratury i nie ma nic wspólnego z rzeczywistą jakością i poziomem pracy jednostek okręgu wrocławskiego.

W zakresie nieprawdziwych informacji, zawartych w treści artykułu, „Mobbing w prokuraturze. Śledcza odmówiła inwigilacji dziennikarza Onetu”, został skierowany do Redaktora Naczelnego Onet.pl wniosek o zamieszczenie sprostowania.

{"register":{"columns":[]}}