W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Eksperci - nabór uzupełniający (2023)

Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ogłasza NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY na ekspertów opiniujących merytorycznie oferty, obejmujące realizację zadań publicznych dotyczących wsparcia Polonii i Polaków za granicą.

W związku ze zlecaniem zadań publicznych, Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą (DWPP) poszukuje osoby posiadające specjalistyczną wiedzę z zakresu opiniowania merytorycznie ofert, w tym w szczególności ze znajomością problematyki polonijnej.

Kandydaci na ekspertów powinni spełniać następujące kryteria:

  1. WYKSZTAŁCENIE

Posiadać wyższe wykształcenie.

  1. DOŚWIADCZENIE

            Posiadać doświadczenie w opiniowaniu ofert.

Wyżej wskazane doświadczenie powinno dotyczyć opiniowania ofert z wykorzystania środków pochodzących z programów grantowych np. programów Narodowego Instytutu Wolności, programów z funduszy: Europejskiego Funduszu Społecznego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego, Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, ze środków w ramach konkursów dotacyjnych przeprowadzanych przez organy administracji na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

  1. ZNAJOMOŚĆ SPECYFIKI POLONIJNEJ

Dodatkowym atutem będzie możliwe do udokumentowania doświadczenie w zakresie problematyki polonijnej.

Kandydaci na ekspertów powinni:

  • gwarantować rzetelność, bezstronność i poufność opiniowania,  
  • brać udział w szkoleniach i/lub zapoznawać się z materiałami szkoleniowymi przed rozpoczęciem opiniowania ofert,
  • mieć możliwość opiniowania w formie elektronicznej, w szczególności z wykorzystaniem narzędzia informatycznego, do którego dostęp zapewni Departament Współpracy
    z Polonią i Polakami za Granicą oraz z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

Przewidywany termin opiniowania ofert przełom styczeń/luty 2023 roku.

Opiniowanie odbywać się będzie za wynagrodzeniem.

WAŻNE! Wymagana będzie wysoka dyspozycyjność ze względu na spodziewaną dużą liczbę oraz wysoki poziom skomplikowania ofert, które będą składane w ramach konkursów, a tym samym przekazane do oceny merytorycznej. Eksperci zostaną przeszkoleni lub wyposażeni w wytyczne i materiały szkoleniowe.

Osoby, które chcą zostać ekspertami DWPP KPRM, proszone są, aby:

  • wypełniły elektronicznie wymagane dokumenty,
  • wypełnione 2 pliki zapisały pod swoim nazwiskiem i imieniem w formacie: „nazwisko-imię-zawartość pliku”,
  • przesłały na adres: ekspert@kprm.gov.pl:
    • zgłoszenie kandydata do opiniowania ofert (dopuszczalna jest zarówno wersja edytowalna, jak i pdf dokumentu),
    • skan podpisanego oświadczenia o niekaralności oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych

tytuł maila:  „ekspert DWPP KPRM”.

 

Do zgłoszenia prosimy dołączyć skany dokumentów potwierdzających wykształcenie, doświadczenie oraz, w miarę możliwości, znajomość specyfiki polonijnej (np. referencje, dyplomy i zaświadczenia itp.).

W zgłoszeniu do opiniowania ofert możliwe jest zadeklarowanie preferowanego/ych obszarów działań, w ramach których kandydat chciałby opiniować oferty w pierwszej kolejności.

Zgłoszenia należy przesłać do 14 grudnia 2022 r.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie oraz zgłoszenia, które nie spełniają wymogów określonych w ogłoszeniu nie podlegają rozpatrzeniu.

W pierwszej kolejności wybrane zostaną osoby posiadające największe doświadczenie w zakresie oceny i weryfikacji ofert.

O zakwalifikowaniu się do grona ekspertów DWPP KPRM kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową i poproszeni o możliwie najszybsze dostarczenie kompletu następujących dokumentów:

  • podpisanego zgłoszenia kandydata;
  • podpisanego oświadczenia o niekaralności oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.

 

Na podstawie przesłanych zgłoszeń spełniających wymogi ogłoszenia oraz po przekazaniu przez zakwalifikowane osoby dokumentacji w formie papierowej, Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą zaktualizuje „Listę ekspertów polonijnych Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą”.

 

Nieprzekazanie ww. kompletu dokumentów skutkuje brakiem wpisu na listę ekspertów polonijnych, a w konsekwencji brakiem możliwości podpisania umowy z ekspertem oraz uniemożliwieniem przystąpienia do oceny merytorycznej ofert. Warunkiem podpisania umowy z ekspertem będzie również złożenie oświadczenia o bezstronności.

 

 

Wpis na „Listę ekspertów polonijnych Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą” nie rodzi po stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obowiązku składania ekspertowi zamówień na wykonanie jakichkolwiek zadań. W przypadku niezłożenia zamówienia na wykonanie jakichkolwiek zadań, ekspertowi nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 

Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą będzie na bieżąco monitorował i weryfikował jakość pracy ekspertów zaangażowanych w opiniowanie ofert. Zastrzeżenia do jakości i/lub terminowości pracy eksperta (np. odbiór z uwagami wykonanych kart opinii), mogą  skutkować skreśleniem z listy ekspertów polonijnych Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.

Informacji udzielają:

p. Joanna Mikos (22 694 63 17; ekspert@kprm.gov.pl).

 

 

 

.

Materiały

wzór zgłoszenia kandydata
zał​_1​_Wzór​_zgłoszenia​_kandydata​_do​_opiniowania​_ofert.docx 0.02MB
oświadczenie o niekaralności
Zał​_2​_Oświadczenie​_o​_niekaralności,​_korzystaniu​_z​_pełni​_praw​_publicznych​_i​_zdolności​_do​_czynności​_prawnych.doc 0.02MB
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
zał​_3​_Informacja​_dotycząca​_przetwarzania​_danych​_osobowych​_przez​_KPRM.pdf 0.09MB
{"register":{"columns":[]}}