W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

30.10.2024 Recital fortepianowy

01.10.2024

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Michał Urgoł zaprasza na recital fortepianowy Mateusza Zubika, który odbędzie się w dniu 30.10.2024 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Wstęp bezpłatny. Darmowe wejściówki dostępne w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój i w Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Plakat informacyjny dotyczący Recitalu fortepianowego odbywającego się w dniu 30.10.2024 o godz. 18.00.

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Michał Urgoł zaprasza na recital fortepianowy Mateusza Zubika, który odbędzie się w dniu 30.10.2024 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Wstęp bezpłatny. Darmowe wejściówki dostępne w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój i w Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Michał Urgoł zaprasza na recital fortepianowy.

Mateusz Zubik

„Niezwykle utalentowany młody pianista odznaczający się inteligencją i muzykalnością” – Paul Badura-Skoda.

Mateusz Zubik to solista i kameralista. Do tej pory koncertował m. in. w Nowym Jorku (Carnegie Hall), Wiedniu, Budapeszcie, Bayreuth, Warszawie, Lusławicach (Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego), Krakowie (m. in. Filharmonia Krakowska, Teatr im. J. Słowackiego), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Wrocławiu (Teatr Capitol) oraz w wielu miastach Polski, a także Austrii, Niemiec, Mołdawii, Portugalii czy Izraela.

Pianista brał udział w wielu renomowanych festiwalach i cyklach koncertowych. Występował podczas m. in. World Piano Meeting w Coimbrze, Tel-Hai International Masterclasses w Sde- Boker, International Summer Academy w Reichenau an der Rax, Opera Rara („Podróż zimowa” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego) w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach, Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato Muzyczne, Przemyskiej Jesieni Muzycznej, Festiwalu Wawel o zmierzchu, cyklu Młode Talenty w Muzeum Chopina w Warszawie, Festiwalu Muzyka w Starych Balicach, Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie, Festiwalu Teraz Młoda Polska w Krakowie czy Letniej Manufaktury Sztuki w Niepołomicach (jako pianista i pedagog). Współtworzył i występował w spektaklu „Aria di Potenza” w reżyserii Krystiana Lady. Był kierownikiem muzycznym i współtwórcą instalacji operowej „L’amour et la mort” w reżyserii Oskara Sadowskiego. Współpracował także z orkiestrami m. in. Sinfoniettą Cracovią, czy Filharmonią Zielonogórską. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia. Był estradowym partnerem m. in. z Małgorzaty Walewskiej, Maayana Lichta, Lucii Lucas, Theo Imarta, Macieja Lulka, czy Tadeusza Wojciechowskiego.

Brał udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez m. in. Paula Badurę-Skodę, Dimitrij’ego Baszkirowa, Pietro de Marię, Aquillesa delle Vigne, Emanuela Krasovsky’ego, Elzę Kolodin, Konstanzę Eickhorst, Dinę Voffe, Andrzeja Jasińskiego, Avedisa Koujoumdjiana, Hatto Beyerle, Johannesa Meissla, Vidę Vuijc, Kaję Danczowską, Petera Nagy, Michaela Wessela, Annę Malikovą, Radoslava Kvapila, Adama Wodnickiego, Ewę Osińską, Daniela Blumenthala, Tamasa Ungara, Stanislava Pochekina, Guillermo Gonzaleza, Viktora Derevianko czy Pascala le Corre.

Mateusz Zubik ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula. W roku 2021 uzyskał tytuł doktora sztuki – jego rozprawa o twórczości Leoša Janáčka została wyróżniona przez Radę ds. Dyscypliny: Sztuki Muzyczne. Odbył także roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Martina Hughes’a. Swój warsztat kameralny doskonalił w klasie prof. Barbary Łypik- Sobaniec oraz prof. Sławomira Cierpika. W roku akademickim 2021/2022 rozpoczął studia w Hochschule für Musik und Tanz Köln w mistrzowskiej klasie prof. Gesy Lücker.

Pianista jest laureatem polskich i zagranicznych konkursów oraz stypendiów konkursowych m. in. I miejsca w Konkursie o Stypendium Fundacji Juttingów, I miejsca w konkursie Golden Classical

Music Awards (wraz z zespołem The Flaneurs Piano Trio), I miejsca w konkursie Gram z orkiestrą, Międzynarodowego Konkursu Muzycznego OPUS (Perseids Piano Trio), II miejsca w Danubia Talents Piano Competition, II Miejsca w France International Music Competition itd. Jest stypendystą Fundacji Sapere Auso, Fundacji Śnieżka, laureatem Stypendium Miasta Krakowa Kultura Odporna oraz Stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie dla najlepszych doktorantów i wielu innych. Mateusz Zubik pracuje w Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, gdzie realizuje zajęcia ze studentami z klasy fortepianu prof. dr. hab. Andrzeja Pikula oraz klasy kameralistyki prof. Barbary Łypik-Sobaniec oraz prof. Sławomira Cierpika. Jego studenci zdobywają nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych.

Jest dyrektorem artystycznym SILENCE Music Festival (ex. Muzyka w Starych Balicach), twórcą koncepcji takich performansów, jak “VEXATIONS – mantra dla Kijowa”, czy ”(A)INSOMNIA – performans o śnie, Bachu, różowych bezach i sztucznej inteligencji”. Za działalność społeczną otrzymał w roku 2013 Nagrodę Profesora Zbigniewa Brzezińskiego (doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Cartera).

www.matizubik.com

 

REPERTUAR

Leoš Janáček – „We mgłach”

I. Adagio

II. Molto adagio

III. Andantino

IV. Presto

Leoš Janáček – Sonata „Z ulicy” 1.X.1905

I. Przeczucie

II. Śmierć

Franz Schubert – Drei Klavierstücke D. 946

I. Allegro assai

II. Allegretto

III. Allegro
 
Bezpłatne wejściówki  dostępne w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój i w Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju dwa tygodnie przed koncertem.
 
{"register":{"columns":[]}}