W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Letnia Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Krośnie Odrzańskim

25.06.2024

Na klawiaturze fortepianu na czarnym prostokącie znajduje się napis II Letnia Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna w Krośnie Odrzańskim.

                                            Letnie koncerty w Krośnie Odrzańskim !

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaprasza na koncerty w ramach „Letniej Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Krośnie Odrzańskim”. Koncerty odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim. Wystąpi m.in. legendarna pianistka – Ewa Pobłocka. Wstęp bezpłatny.

Program:
21 czerwca, godz. 18.00
Na 4 ręce – duet fortepianowy Monika Gardoń-Preinl (fortepian) Grzegorz Mania (fortepian). W programie popularne, taneczne duety F. Schuberta, M. Moszkowskiego, premiery utworów J. Karcza i miks klasyki, jazzu i latino, czyli kompozycje M. Mołodyńskiej Wheeler. Po koncercie spotkanie z artystami.

29 czerwca, godz. 18.00
Bach solo - Ewa Pobłocka (fortepian). w programie utwory J.S. Bacha. Po koncercie spotkanie z artystką.

Miejsce koncertów: Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Krośnie Odrzańskim, Piastów 10i, 66-600 Krosno Odrzańskie

Dofinansowano ze środków Województwa Lubuskiego.

Patronat medialny: POLMIC, Radio Zachód

Partner: Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Krośnie Odrzańskim

Więcej informacji:

www: https://spmk.com.pl/projekt/letnia-miedzypokoleniowa-akademia-muzyczna-w-krosnie-odrzanskim-2-edycja/

FB: https://www.facebook.com/stowarzyszeniekameralistow

IG: https://www.instagram.com/spmk.com.pl/

YT: https://www.youtube.com/@spmk

O wykonawcach :

Ewa Pobłocka była Laureatką 10. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980), uhonorowana nagrodą Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków; zdobyła także laury międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (1977) i Bordeaux (1979). Koncertowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także w obu Amerykach, w Chinach, Indonezji, Wietnamie, Republice Południowej Afryki, Singapurze, Korei, Japonii i Australii. Jako solistka występowała m.in. z London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino, Laureatka 10. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980), uhonorowana nagrodą Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków; zdobyła także laury międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (1977) i Bordeaux (1979). Artystka dokonała szeregu prawykonań i premierowych nagrań utworów polskich kompozytorów współczesnych, m.in. Andrzeja Panufnika, Witolda Lutosławskiego. Ewa Pobłocka chętnie wykonuje muzykę kameralną. Jest również cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadziła kursy mistrzowskie w kilkudziesięciu krajach. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Hamamatsu, Tel Awiwie, Ettlingen, Calgary i w Warszawie

Grzegorz Mania ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa w Akademii Muzycznej w Krakowie, równocześnie na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył studia prawnicze. Ukończył również z wyróżnieniem studia pianistyczne w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Martina Rosco’e, prof. Charles’a Owen’a oraz prof. Caroline Palmer. W 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim uzyskał tytuł doktora nauk prawnych za pracę poświęconą muzyce w prawie autorskim, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Barty. Jako solista i kameralista występował w kraju i za granicą, koncertując m.in. w Filharmonii Krakowskiej, Zielonogórskiej, NOSPR, St. Martin in the Fields w Londynie, a także w Operze oraz Konserwatorium Muzycznym w Hanoi (Wietnam). Występował m.in. podczas Festiwalu „Emanacje” oraz Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna. Regularnie koncertuje w Wielkiej Brytanii, wykonując repertuar solowy i kameralny, koncertował także we Francji, w Norwegii, Austrii, Włoszech, Islandii, Izraelu.

Monika Gardoń-Preinl edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 4 lat. W roku 1991 ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa. Brała udział w wielu konkursach, początkowo dla uczniów, potem studentów, będąc ich laureatką (m.in. nagroda na Konkursie Fundacji Stendhalla, Chopinowskich w Darmstadcie i Getyndze) oraz w kursach mistrzowskich dla młodych pianistów (u Rudolfa Kehrera w Weimarze i Rudolfa Buchbindera w Zurychu). Koncertowała w kraju i za granicą (m.in. wykonując koncerty fortepianowe z orkiestrą). Po ukończeniu studiów związała się z Akademią Muzyczną w Krakowie, gdzie obecnie jest adiunktem w Katedrze Kameralistyki oraz z Państwową Szkołą Muzyczną II stopnia w Krakowie pozostając na stanowisku nauczyciela dyplomowanego. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Zajmuje się zarówno wykonawstwem jak i pracą dydaktyczną, biorąc udział w koncertach, kursach mistrzowskich przesłuchaniach i konkursach. Nagradzana licznymi dyplomami i wyróżnieniami za wybitny akompaniament. 

plakat akademia letnia muzyczna

{"register":{"columns":[]}}