W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Sochaczewie "Mistrzowie i Uczniowie" 27 września 2024 r.

24.09.2024

z prawej strony grafika 5 ołówków. Informacje: III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Sochaczewie "Mistrzowie i Uczniowie". 27 września 2024 godz. 17.30 Koncert w PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie. Na dole grafiki logo Miasta Sochaczew, PSM I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie, firmy Astorg i Viscont.

Na II Koncert trzeciej edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Sochaczewie "Mistrzowie i Uczniowie" zapraszamy do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Koncert rozpocznie się o godz. 17.30.

W programie Koncertu:

  • Sara Piłat – organy, uczennica p. Jan Bokszczanina

Jan Sebastian Bach – Preludium C-dur

  • Adam Rutkowski – flet, uczeń p. Pawła Leszczyńskiego

E.Moricone – Gabriel’s oboe z filmu Misja

  • Zofia Tabara – kontrabas, uczennica p. Jarosława Jekiełka

Jan Sebastian Bach – Jesu, Joy of Man's Desiring, Cantata 147

Akompaniament – Błażej Musiałczyk

******

Błażej Musiałczyk – organy

  • J. S. Bach – Piece d’orgue BWV 572

  • J. S. Bach – Preludium chorałowe O Mensch bewein dein Sünde Gross BWV 622

  • Ch. H. Rinck – Floeten - Concert / cz. I Allegro Maestoso

  • Gabriel Fauré - Après un rêve op. 7, nr 1 (transkr. na organy)

  • L.J.A. Lefebure – Wely – Bolero de Concert

  • Gaston Belier – Toccata pour Grand Orgue

 

Błażej Musiałczyk naukę gry na organach rozpoczął w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku, kontynuującym tradycję słynnej szkoły organistowskiej w Przemyślu. Następnie ukończył studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie organów prof. Romana Peruckiego, które zostały zwieńczone stopniem naukowym doktora sztuki. Jest również absolwentem Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.

Umiejętności gry oraz improwizacji doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych pedagogów m.in. takich jak: Olivier Latry, Peter van Dijk, Bruno Oberhammer, Jaroslav Tůma, Julian Gembalski, Pierre Pincemaille czy Wolfgang Seifen – w zakresie improwizacji.

Błażej Musiałczyk aktywnie działa na rzecz życia muzycznego w Polsce, będąc pomysłodawcą i organizatorem wielu koncertów oraz festiwali m.in.: Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi, Żelechowskiego Festiwalu Muzycznego „Musica et Sacrum” czy Sieradzkiej Jesieni Organowej. Jako prezes Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki realizuje szereg działań promujących muzykę organową. Oprócz organizacji koncertów, sam również regularnie koncertuje jako solista i kameralista. W swoim dorobku posiada kilka nagrań płytowych. Jego wykonania znalazły się m.in. na CD „Wielkie organy Archikatedry w Gdańsku-Oliwie”, która uzyskała status złotej płyty oraz nominację do nagrody Fryderyka. Nagrywał również z zespołem trębaczy barokowych Tubicinatores Gedanenses oraz trójmiejskimi organistami, z którymi dokonał także pierwszego na świecie utrwalenia wszystkich dzieł organowych Daniela Magnusa Gronaua – jednego z najwybitniejszych gdańskich organistów i kompozytorów XVIII wieku.

Od 2006 roku pełni funkcję organisty Archikatedry Oliwskiej. Znaczące miejsce w jego działalności stanowi praca pedagogiczna. Od wielu lat prowadzi klasę organów w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, w której kształci kolejne pokolenia adeptów gry na organach. Jego uczniowie zdobywają najwyższe laury na konkursach muzycznych, a absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę na polskich i zagranicznych uczelniach.

Jednocześnie zarządza Zespołem Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, pełniąc funkcję dyrektora. Jest także wykładowcą muzyki kościelnej w Gdańskim Seminarium Duchownym.

Za swoją działalność na rzecz tworzenia i upowszechniania kultury został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotym medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}