W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sekcja Nadzoru Higiena Pracy

Zadania  Sekcji Nadzoru Higieny Pracy

Nadzór nad warunkami środowiska pracy:

1. Kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne w zakładach pracy.

2. Kontrola przestrzegania przepisów ustawy o substancjach  chemicznych i ich mieszaninach oraz ustawy o produktach biobójczych przez osoby wprowadzające substancje i preparaty chemiczne oraz produkty biobójcze do obrotu i stosujące je w działalności zawodowej.

3. Kontrola przestrzegania warunków i ograniczeń wprowadzania do obrotu i stosowania oraz właściwości środków powierzchniowo czynnych i detergentów zawierających środki powierzchniowo czynne.

4. Kontrola w zakresie przestrzegania obowiązków dotyczących wywozu i przywozu niebezpiecznych chemikaliów.

5. Kontrola przestrzegania przez podmioty przepisów dotyczących wywozu i przywozu oraz obrotu prekursorami kategorii 2 i 3.

6. Kontrola zakładów pracy stosujących w działalności zawodowej substancje, preparaty, czynniki lub procesy technologiczne o działaniu rakotwórczym lub mutagennym.

7. Kontrola przestrzegania przepisów dotyczących  realizacji wymogów w zakresie występowania w środowisku pracyszkodliwych czynników biologicznych oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki.

8. Kontrola warunków zdrowotnych środowiska pracy w celu zapobiegania powstawaniu chorób zawodowych i innych chorób związanych z warunkami pracy.

9. Prowadzenie postępowania administracyjnego i egzekucyjnego w administracji.

10. Uczestnictwo w szkoleniach zewnętrznych.

11. Uczestnictwo w ogólnopolskim systemie powiadamiania o stwierdzonych naruszeniach przepisów prawnych dotyczących obrotu chemikaliami.

12. Uczestnictwo w projektach sieci CLEEN.

13. Ocena bezpieczeństwa sanitarnego powiatu.

14. Nadzór nad warunkami bezpiecznego usuwania wyrobów zawierających azbest.

15. Rozpatrywanie wniosków i interwencji w zakresie swojego działania.

16. Prowadzenie postępowania w sprawie wprowadzania do obrotu środków zastępczych, prowadzenie   sprawozdawczości oraz opracowywanie  analizy danych dotyczących środków zastępczych oraz monitorowanie pojawiania się nowych rodzajów produktów będących środkami zastępczymi, skutków wywołanych ich użyciem i miejsc występowania.

17. Współpraca z innymi organami kontroli oraz komórkami organizacyjnymi Stacji.

18. W ramach bieżącego nadzoru nadzór nad przestrzeganiem przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne dotyczące warunków produkcji i obrotu kosmetykami zgodnie z art. 4 ust 1 pkt 3 i 4 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z 30 listopada 2009 r. dotyczącym produktów kosmetycznych .

{"register":{"columns":[]}}