Projekt PARC - Informacje
Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie PARC (ang. Partnership for the Assessment of Risks from Chemicals) „Partnerstwo na rzecz oceny ryzyka związanego z chemikaliami” realizowanego w latach 2022 – 2029.
Projekt PARC to przedsięwzięcie 30 krajów, w tym Polski i 3 agencji europejskich (EEA, ECHA, EFSA), finansowane przez rządy krajów oraz program Komisji Europejskiej „Horyzont Europa”.
Projekt PARC ma na celu rozwój i wdrażanie programu badawczego i działań innowacyjnych w zakresie konsolidacji i wzmocnienia europejskiego potencjału w dziedzinie oceny ryzyka chemicznego w celu ochrony zdrowia ludzi i środowiska.
W ramach ww. projektu w akredytowanych laboratoriach Unii Europejskiej będzie prowadzona analiza narażenie na blisko 100 substancji chemicznych, uznanych w EU jako substancje priorytetowe, a także będą prowadzone badania w zakresie określenia skutków tego narażenia tj. wpływu chemikaliów na zdrowie.
Jednym z partnerów projektu PARC jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W ramach projektu w Pracowni Badania Metabolizmu Człowieka Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW będą realizowane badania z udziałem m.in. pracowników zajmujących się sortowaniem, demontażem, rozdrabnianiem, wstępnym przygotowaniem odpadów plastikowych lub elektronicznych, a także recyklingiem e-odpadów w celu ponownego użycia i odsprzedaży.
Dodatkowe informacje, na temat projektu PARC, znajdziecie Państwo na stronie https://www.eu-parc.eu/
W załączeniu materiały pt. „Informacje dla firm uczestniczących w projekcie PARC” oraz „Informacje dla uczestników projektu PARC”.
Materiały
https://www.eu-parc.eu/Informacja dla Uczestników projektu PARC - Badanie dotyczące gospodarki odpadami elektroodpady i plastik
Informacja_dla_Uczestników_projektu_PARC_-_Badanie_dotyczące_gospodarki_odpadami_elektroodpady_i_plastik.pdf 0.25MB Informacje dla firm uczestniczących w projekcie PARC-Badanie dotyczące gospodarki odpadami elektroodpady i plastik
Informacje_dla_firm_uczestniczących_w_projekcie_PARC-Badanie_dotyczące_gospodarki_odpadami_elektroodpady_i_plastik.pdf 0.28MB