W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Higiena naszą tarczą ochronną

Program „Higiena naszą tarczą ochronną” powstał w jako odpowiedź na zaistniałą sytuację epidemiczną oraz konieczność wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej od najmłodszych lat edukacji w szkole. Treści programu koncentrują się na zapobieganiu chorobom zakaźnym, głównie grypie i koronawirusowi SARS-COV-2, poprzez stosowanie zasad higieny osobistej. Znaczącą rolę w higienie osobistej odgrywa prawidłowe mycie rąk. Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych.

Na niebieskim tle zamieszczono po lewej stronie logo Inspekcji Sanitarnej i napis Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie. Poniżej zamieszczono nazwę programu - HIGIENA NASZĄ TARCZĄ OCHRONNĄ. Pod tym napisem zamieszczono adres strony internetowej WSSE w Szczecinie www.gov.pl/web-szczecin. Poniżej logo twittera w błękitnym kółku biały ptaszek i adres twitter.com/SzczecinWsse Na środku tarcza w dwóch kolorach niebieskim i pomarańczowym ze srebrnymi obwódkami. Po prawej stronie napis WOJEWÓDZKI PROGRAM HIGIENY I PROFILAKTYKI WYBRANYCH CHORÓB ZAKAŹNYCH.

Grupa docelowa

Program adresowany jest do: - Uczniów klas od I-III szkół podstawowych, - Nauczycieli –pedagogów szkolnych oraz rodziców opiekunów Program zawiera treści ukierunkowane na profilaktykę uniwersalną. Zadaniem profilaktyki uniwersalnej są działania adresowane do ludzi zdrowych i ich środowiska życia w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia chorób lub zaburzeń zdrowia.

Cele i zadania

Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. Do szczegółowych celów programu należą: - Wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, - Wykształcenie postaw prozdrowotnych w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych, - Przyswojenie i wdrożenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higienicznozdrowotnych.

{"register":{"columns":[]}}