W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Suplementy diety.

19.08.2024

Po lewej na czarnym tle jasny napis suplementy diety, w lewym górnym rogu logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Po prawej rozsypane różnego rodzaju tabletki.

Suplementacja diety to proces dostarczania organizmowi dodatkowych składników odżywczych, które mogą być trudne do uzyskania w odpowiednich ilościach z codziennej diety. Suplementy diety obejmują witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, probiotyki, a także różne ekstrakty roślinne i zioła.
Celem suplementacji może być uzupełnienie niedoborów, poprawa zdrowia ogólnego, wsparcie specyficznych funkcji organizmu, takich jak odporność, zdrowie serca, stawów czy poprawa wydolności fizycznej. Jednakże, ważne jest, aby suplementy były stosowane z rozwagą, najlepiej po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem, ponieważ nadmierna lub nieodpowiednia suplementacja może prowadzić do problemów zdrowotnych.
Suplementy diety podlegają obowiązkowi powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego o wprowadzeniu po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia). Na stronie e.sanepid.gov.pl znajduje się specjalny Rejestr Produktów: Zamieszczone są tam produkty które zostały zgłoszone jako suplementy diety. O kwalifikacji produktu jako suplement diety decyduje sam przedsiębiorca, natomiast Główny Inspektor Sanitarny weryfikuje prawidłowość przyjętej kwalifikacji w oparciu o dane, które zostały mu przedstawione w formularzu powiadomienia.
Dowiedz się więcej o wprowadzaniu suplementów na Polski rynek  ⇒  tutaj 

{"register":{"columns":[]}}