W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tatuaże z henny

25.06.2024

Na turkusowym tle dłonie kobiety. Na prawej ręce, na dłoni pierścionek z czerwonym owalnym kamieniem. Na lewej dłoni tatuaż wykonany z henny. Po lewej stronie napis Tatuaże z henny. W lewym górnym rogu logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Tatuaże z henny są piękną i bezpieczną formą tymczasowej ozdoby ciała, mającą głębokie korzenie kulturowe i historyczne. Obecnie zyskują na popularności jako nowoczesna forma tymczasowej sztuki ciała. Można je znaleźć na festiwalach, w salonach tatuażu czy na różnych imprezach okolicznościowych.

Henna jest naturalnym barwnikiem pochodzącym z rośliny Lawsonia inermis. Liście są suszone, mielone na proszek i mieszane z wodą, sokiem z cytryny i olejkami eterycznymi, aby stworzyć pastę. Pasta
z henny jest nakładana na skórę przy użyciu specjalnych aplikatorów lub patyczków. Po nałożeniu
i wyschnięciu pasta jest delikatnie usuwana a na skórze pozostaje barwny rysunek.

Tatuaże z henny zazwyczaj utrzymują się od 1 do 3 tygodni, w zależności od typu skóry, lokalizacji
na ciele i częstotliwości mycia.

Pamiętaj!

  • Naturalna henna jest bezpieczna dla większości osób, ale zawsze istnieje ryzyko reakcji alergicznej. Przed nałożeniem na dużą powierzchnię skóry warto przeprowadzić test na małym obszarze.
  • Należy unikać tzw. czarnej henny (sztucznej), która może zawierać sztuczne barwniki, takie jak parafenylenodiamina (PPD). PPD może powodować poważne reakcje skórne, w tym oparzenia chemiczne i alergie. Należy używać atestowanych środków przeznaczonych do kontaktu ze skórą.
  • Większość reakcji uczuleniowych na hennę występuje po 48-72 godzinach od aplikacji. Najczęściej pojawia się świąd skóry, pokrzywka, wysypka, zaczerwienienie skóry czy pęcherze, po których mogą powstać blizny. W przypadku ostrej reakcji alergicznej (duszności czy zaburzenia rytmu serca) należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub pogotowiem. 
{"register":{"columns":[]}}