W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wstęp

Zawód fryzjera należy do branży rozwijającej się niezwykle dynamicznie. Doskonalenie i wdrażanie nowych technologii wykonywania zabiegów, nowoczesnego sprzętu oraz technik pracy sprawiają, że umiejętności fryzjera muszą nieustannie nadążać za postępującym rozwojem w tej dziedzinie. Dlatego też, tak ważne jest nieprzerwane pogłębianie wiedzy teoretycznej i wykorzystywanie jej w praktyce. Nieodzownym elementem zawodu jest stosowanie umiejętności oraz kompetencji personalnych i społecznych w profesjonalny sposób.

 

Zakład fryzjerski jest miejscem, w którym ze względu na dużą rotację klientów oraz wykony­wanie wielu różnorodnych czynności, istnieje ryzyko zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi, łącznie z możliwością naruszenia ciągłości powłok skóry. Fryzjerzy mają bezpośredni kontakt z owło­sioną skórą głowy człowieka. Zabiegi pielęgnacyjne, regeneracyjne i upiększające dotyczące włosów (mycie, strzyżenie) stwarzają możliwość naraże­nia na szkodliwe czynniki biologiczne, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i być przyczyną chorób tak dla klienta jak i dla pracowników zakładów fryzjerskich. Większość bakterii kolonizujących skórę i błony śluzowe człowieka to organizmy saprofityczne, czyli takie, które rozmnażają się i żywią materią organiczną, ale nie powodują chorób. Jednak w mikroflorze skóry człowieka mogą występować również bakterie, które pasożytują na organizmach żywych i wywołują choroby.

 

 

{"register":{"columns":[]}}