W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Relacja ze szkolenia na temat szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych na zdrowie dzieci i młodzieży

20.11.2024

Zdjęcie przedstawiające Pana Radosława Gruss - Kierownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w wystąpieniem "Zrozumieć by działać - wiedza kluczem do profilaktyki".
Źródło zdjęcia: PSSE Otwock

Problem uzależnienia i zażywania środków psychoaktywnych przez młodzież jest wciąż aktualny. Wychodząc naprzeciw temu zjawisku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku zorganizował wczoraj szkolenie na temat szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych na zdrowie dzieci i młodzieży.

Honorowy Patronat nad spotkaniem objął Pan Tomasz Laskus - Starosta Otwocki oraz Pan Jarosław Margielski - Prezydent Miasta Otwocka.

Gości i wykładowców powitali: Pani Agata Wolska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Otwocku oraz Pan Tomasz Laskus - Starosta Otwocki.

Na spotkanie do Powiatowego Domu Kultury w Otwocku przybyli dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pedagodzy, psycholodzy i specjaliści z ośrodków socjoterapeutycznych.

 Wśród prelegentów szkolenia znaleźli się:

- Pan Radosław Gruss - Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w wystąpieniem "Zrozumieć by działać - wiedza kluczem do profilaktyki";

- Pan Dominik Pisarek Kierownik Oddziału Nadzoru nad Chemikaliami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, który przedstawił wykład "Czy mamy epidemię fentanylu";

- Pan Przemysław Dębiński - Komendant Powiatowy Policji w Otwocku, Naczelnik Wydziału Kryminalnego, Andrzej Cygan oraz Pani Wioleta Wnuk sierż. sztab. Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii, którzy przybliżyli temat zorganizowanych grup przestępczych, przestępczości narkotykowej na terenie powiatu otwockiego, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz postępowania w sytuacji, gdy na terenie szkoły uczeń posiada substancje psychoaktywne;

- Pan Janusz Strzelecki-  z-ca Dyrektora Ośrodka Terapeutycznego w Karczewie, który opowiedział o działalności Ośrodka Terapeutycznego w Karczewie.

Na zakończenie szkolenia Pani Agata Wolska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Otwocku podziękowała prelegentom za bardzo ciekawe treści przekazane podczas wykładów oraz za dyskusję, która poruszała wciąż ważne aspekty w zakresie dalszych działań edukacyjno-profilaktycznych.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}