W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dostępność architektoniczna

Deklaracja dostępności architektonicznej budynku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Parczewie

Dostępność architektoniczna PSSE w Parczewie

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Parczewie, ul. Piwonia 54, 21-200 Parczew.

Do budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Parczewie prowadzi wejście główne zlokalizowane na pięciostopniowych schodach. Żeby tam wejść trzeba z ulicy Piwonia przejść przez niewielki parking. Wejsce do budynku nie jest dostoswane dla osób niepełnosprawnych.

Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach istnieje możliwość podjazdu od wejścia ewakuacyjnego, zlokalizowanego po drugiej stronie budynku. Jednak dojazd może być utrudniony poprzez brak utwardzonej nawierzchni prowadzącej do ww wejścia.

Po dostaniu się do budynku dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest hol główny oraz pomieszczenia na parterze usytuowane w budynku.

Sekretariat urzędu znajduje się na I piętrze budynku, niestety budynek nie jest wyposażony w windę.

W holu oraz w pomieszczeniach biurowych znajdujących się na parterze, petent może załatwić sprawę, a w razie konieczności pracownik biura znajdującego się na pierwszym piętrze może zejść do przestronnego pomieszczenia na parterze, gdzie petent będzie mógł swobodnie rozłożyć dokumenty czy przenośny sprzęt elektroniczny.

Istnieje także możliwość udostępnienia dla petenta sprzętu elektronicznego podłączonego do sieci Internet.

Osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu z psem asystującym.

Pies asystujący, który towarzyszy niepełnosprawnemu, musi posiadać uprząż. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.

Osoba niepełnosprawna musi posiadać certyfikat potwierdzający status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przed budynkiem nie zostało wyznaczone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, musi ona korzystać z parkingu położenego obok budynku i przed budynkiem. 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2021-01-03

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-25.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.

 

 

{"register":{"columns":[]}}