W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu 2024

Liczna grupa uczniów (chłopców i dziewcząt) siedząca w ławkach w klasie szkolnej. Młodzież zwrócona w kierunku prelegentki oraz tablicy, na której widnieje napis „31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu”. Obok tablicy duży ekran, na którym wyświetlony jest slajd prezentacji nt. składu dymu tytoniowego.

31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień bez Tytoniu. W tym roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu w ramach obchodów tego święta rozpoczęła swoje działania już 17 maja, a zakończyła 13 czerwca. W tym czasie pracownicy PSSE wzięli udział w:

- 7 festynach rodzinnych (Przedszkole nr 15, Przedszkole nr 112, Przedszkole nr 20,  Przedszkole nr 191, Przedszkole nr 65, Przedszkole Buratino, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Poznaniu ) – z badania smokerlyzerem i poradnictwa antynikotynowego skorzystało 121 osób,

- 2 Białych Sobotach (POSUM Poznań oraz Szkoła Podstawowa w Koziegłowach) – z badania smokerlyzerem i poradnictwa antynikotynowego skorzystały 53 osoby,

- 8 prelekcjach dla młodzieży z 3 szkół (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 107 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa w Kicinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie) – prelekcji wysłuchało 241 uczniów.

Ponadto PSSE utworzyła 3 punkty pomiaru CO w wydychanym powietrzu (Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Poradnia Admedica) – stoiska PSSE odwiedziło 57 osób.

Podczas wydarzeń promowaliśmy życie wolne od tytoniu i nowatorskich wyrobów nikotynowych, w tym e-papierosów, poprzez wykonywanie u palaczy badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz udzielając porad antynikotynowych. Rodzicom przypominaliśmy o tym, jak ważna jest ochrona dzieci przed biernym paleniem i stwarzanie im warunków do życia w czystym powietrzu. Wśród młodzieży szkolnej prowadziliśmy pogadanki i prelekcje, w których staraliśmy się przekazać wiedzę nt. negatywnych skutków zdrowotnych palenia tytoniu i używania e-papierosów oraz mechanizmów powstawania uzależnienia od nikotyny.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}