Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2022/2023
W tegorocznej edycji wzięło udział 13 szkół ponadpodstawowych. W styczniu 2023 koordynatorzy programu uczestniczyli w szkoleniu online zorganizowanym przez Fundację Gwiazda Nadziei. Do szkół przekazano ulotki informacyjne oraz zakładki do książki z tematyczną krzyżówką. Realizatorzy programu, którymi byli najczęściej pedagodzy szkolni, nauczyciele biologii, wychowawcy klas i pielęgniarki szkolne przeprowadzili zajęcia edukacyjnie korzystając z przygotowanych pomocy metodycznych. W programie wzięło udział łącznie 1796 uczniów z 91 klas I-IV.
Jak wynika z przeprowadzonych przez pracowników PSSE w Poznaniu wizytacji realizacja przebiegała podobnie jak w latach ubiegłych, zgodnie z założeniami programu. Program osiągnął zamierzone cele w postaci wzrostu wiedzy uczniów w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem HPV i raka szyjki macicy, a także wzbudził zainteresowanie tematem zapobiegania nowotworom szyjki macicy.
Z analizy nadesłanych ze szkół kwestionariuszy sprawozdawczych można wywnioskować, że uczniowie aktywie i chętnie brali udział w zajęciach, a koordynatorzy zauważają dalszą potrzebę prowadzenia edukacji w tym zakresie i deklarują chęć kontynuacji programu w kolejnym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim edukatorom za wkład pracy włożony w realizację programu.