W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Światowy Dzień Rzucania Palenia

W dużej sali uczniowie siedzący przy stołach słuchają wykładu, w tle prezentacja wyświetlona na ekranie.

Trzeci czwartek listopada to tradycyjnie obchodzony już od lat siedemdziesiątych XX wieku Światowy Dzień Rzucania Palenia. Akcja zainicjowana została w USA, ale jej przesłanie okazało się bardzo trafione i szybko rozprzestrzeniło się na inne kraje i kontynenty. W Polsce również od kilkudziesięciu lat w tym dniu szczególnie mocno zachęcamy palaczy do porzucenia szkodliwego nałogu.

Osoby, które chcą rzucić palenie mogą liczyć na pomoc profesjonalistów. Jedną z możliwości jest skorzystanie z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym, która oferuje profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz pomoc w zakresie leczenia farmakologicznego prowadzone przez wykwalifikowanych doradców. Możliwy jest długoterminowy kontakt z indywidualnym terapeutą na telefon. Doradcy pomogą w opracowaniu Indywidualnego Planu Terapii i wesprą przez cały czas trwania procesu rzucania palenia. Oferta Poradni jest nieodpłatna. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie  http://jakrzucicpalenie.pl/.

Osoby, które preferują kontakt osobisty w gabinecie mogą skorzystać z bezpłatnej Poradni Antynikotynowej w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii przy ul. Szamarzewskiego 62 – zapisy pod numerem telefonu 61 66 54 311 od poniedziałku do piątku w godzinach 900 - 1300. Poradnia oferuje indywidualne i grupowe formy pomocy. Szczegóły w załączonej poniżej ulotce.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu w listopadzie intensyfikuje swoje działania edukacyjne mające na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów tradycyjnych, e-papierosów i nowatorskich wyrobów tytoniowych. Pracowici Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia prowadzą wykłady, prelekcje i pogadanki wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także rozmowy indywidualne połączone z pomiarem poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

W czwartek 17 listopada, na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga w Poznaniu, utworzymy punkt informacyjno-edukacyjny. Z poradnictwa antytytoniowego i badania smokerlyzerem będą mogli skorzystać nie tylko pracownicy Komendy ale i petenci.

Rzucenie palenia nie jest łatwe, ale jest jak najbardziej możliwe. Udowodniło to tysiące Polaków, którzy zerwali z nałogiem. Moda na niepalenie powoli się rozprzestrzenia. Chcielibyśmy aby objęła jak najszersze grono osób. Zachęcamy więc to podjęcia wysiłku, którego efektem będzie uwolnienie się od nałogu, a w konsekwencji poprawa stanu zdrowia.

Materiały

Zaproszenie do poradni antynikotynowej
WCPiT​_ulotka​_A5​_antynikotynowa​_A​_v06.jpg 0.09MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}