Projekt PARC
Celem projektu jest połączenie szerokiej społeczności instytucji badawczych i agencji zdrowotnych na rzecz rozwoju badań, dzielenia się wiedzą i poprawy umiejętności w zakresie oceny ryzyka chemicznego.
W akredytowanych laboratoriach Unii Europejskiej będzie prowadzona analiza narażenia na blisko 100 substancji chemicznych, uznanych w EU jako substancje priorytetowe, a także będą prowadzone badania w zakresie określenia skutków tego narażenia tj. wpływu chemikaliów na zdrowie.
Państwowa Inspekcja Sanitarna wspiera partnerów projektu PARC, którym jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, która w Pracowni Badania Metabolizmu Człowieka będzie realizowała badania z udziałem m.in. pracowników zajmujących się sortowaniem, demontażem, rozdrabnianiem, wstępnym przygotowaniem odpadów plastikowych lub elektronicznych, a także recyklingiem e-odpadów w celu ponownego użycia i odsprzedaży.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w załącznikach.
Materiały
Informacja dla Uczestników projektu PARC - Badanie dotyczące gospodarki odpadami elektroodpady i plastikInformacja_dla_Uczestników_projektu_PARC_-_Badanie_dotyczące_gospodarki_odpadami_elektroodpady_i_plastik.pdf 0.25MB Informacje dla firm uczestniczących w projekcie PARC-Badanie dotyczące gospodarki odpadami elektroodpady i plast
Informacje_dla_firm_uczestniczących_w_projekcie_PARC-Badanie_dotyczące_gospodarki_odpadami_elektroodpady_i_plastik.pdf 0.28MB