W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Smak życia – czyli debata o dopalaczach” w sosnowieckim CDN.

29.11.2021

26 listopada 2021 roku, w sosnowieckim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Białostockiej kolejna grupa szkolnych pedagogów wzięła udział w szkoleniu dla koordynatorów programu. Przy okazji spotkania zostały podsumowane ubiegłoroczne działania na terenie szkół w ramach tego programu.

Nazwa programu Smak życia czyli debata o "dopalaczach" oraz grafika w postaci trzech kolorowych jabłek.

Nowe narkotyki są najgroźniejszą trucizną, na jaką narażeni są młodzi ludzie, prowadzą do uzależnienia, zatruć, chorób, a nawet zgonów. Ten poważny problem jest ciągle aktualny. Program profilaktyki uniwersalnej „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” porusza problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ze względu na obserwowane niepokojące zjawisko nadmiernego korzystania z „dopalaczy”. Pedagodzy realizujący program dostarczają młodym ludziom w wieku 13 – 15 lat podstawowych informacji na temat używania dopalaczy i innych substancji uzależniających. Założeniem programu jest zwiększa ostrożności uczestników na kontakt z nieznanymi substancjami odurzającymi. Dodatkowo w ramach prezentacji materiałów pomocnych w realizacji programu  zaprezentowane zostały, przez pracowników oświaty zdrowotnej PSSE w Sosnowcu założenia programu Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii pod nazwą „FreD goes net”. Jest to program wczesnej interwencji dla młodych osób po inicjacji ze środkiem odurzającym.

Materiały

podręcznik
Podręcznik​_dla​_nauczyciela​_Smak​_życia​_czyli​_debata​_o​_dopalac.pdf 2.90MB
Fred
Fred.png 0.01MB
ulotka
Ulotka​_Nowe​_narkotyki​_-​_Czy​_znasz​_prawdę​_o​_dopalaczach.pdf 0.63MB
plan interwencji
Plan​_interwencji​_-​_Smak​_życia​_czyli​_debata​_o​_dopalaczach.doc 0.03MB
prezentacja
PREZENTACJA​_Młodzież,​_zdrowie​_a​_substancje​_psychoaktywne.ppt 11.52MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}