W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania EFSA #PlantHealth4Life - „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”

 Dbaj o zdrowie przyrody, nie przywoź roślin do domu, obrazek: drzewo przedstawione jako człowiek, obok stojąca walizka

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Komisja Europejska (KE) oraz organizacje partnerskie działające w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej (UE) rozpoczęły kampanię #PlantHealth4Life, której celem jest promowanie świadomości na temat zdrowia roślin i jego związku z naszym codziennym życiem.

Nasze działania są kluczowe — przyłącz się!

 Głównym hasłem kampanii jest „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”, a jej głównym przesłaniem jest to, że wszyscy mieszkańcy mogą odegrać ważną rolę w tym procesie! Zapraszamy na stronę internetową kampanii #PlantHealth4Life https://campaigns.efsa.europa.eu/PlantHealth4Life/pl/  ), gdzie możesz dowiedzieć się, jak chronić zdrowie roślin:

  • Podróżujesz poza granice UE? Jeśli podczas swoich zagranicznych przygód znajdziesz egzotyczną roślinę, która skradnie twoje serce, zrób jej zdjęcie – nie zabieraj żadnych części roślin, w tym nasion w podróż powrotną. Przewożąc części roślin w bagażu możesz zabrać ze sobą pasażerów na gapę – nieznane w Europie szkodniki.
  • Nie jest to jednak jedyne zagrożenie. Podobnie jak szkodniki, choroby roślin mogą przedostawać się przez granice Europy na roślinach, które kupujemy do naszych domów i ogrodów, jeśli nie zostały one odpowiednio sprawdzone i certyfikowane.
  • Warto rozmawiać ze swoimi dziećmi o znaczeniu roślin, by sprawić, aby przedstawiciele młodszego pokolenia stawali się ambasadorami ich zdrowia.

Więcej o kampanii można dowiedzieć się:

• na stronie internetowej:

https://www.efsa.europa.eu/pl/plh4l/planthealth4life-campaign-back-bigger-and-better-europe-unites-support-plant-health#pl

https://www.gov.pl/web/piorin

• w mediach społecznościowych PIORiN:

https://www.facebook.com/pioringovpl

 

Źródło: Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.

{"register":{"columns":[]}}