W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania Komisji Europejskiej na rzecz szczepień „United In Protection”

17.02.2023

United_In_Protection

Kampania Komisji Europejskiej na rzecz szczepień „United In Protection” (#UnitedInProtection) ma na celu zwiększenie zaufania poprzez podniesienie świadomości korzyści płynących ze szczepień, obejmując cztery główne aspekty szczepień, pod hasłem „Zaszczep się: spraw, by szczepionki działały”:

  1. Podejście do szczepień przez całe życie: skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli itp.
  2. Zmniejszanie braków w szczepieniach COVID-19: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  3. Zwiększenie ochrony przed grypą sezonową: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  4. Skoncentrowanie się na szczepieniach przeciwko HPV: skierowanie do dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, studentów, rodziców, nauczycieli.

 

Strona internetowa kampanii jest już dostępna i przetłumaczona na wszystkie języki UE, wraz z przetłumaczonymi zestawami narzędzi (na stronie kampanii dostępne są liczne plakaty i materiały gotowe do umieszczenia w mediach społecznościowych - #UnitedInProtection Toolkit):

https://vaccination-protection.ec.europa.eu/index_pl

 

Jednocześnie pod adresem: https://vaccination-info.eu/pl dostępny jest, również w języku polskim, Europejski Portal Informacji o Szczepieniach. Głównym przeznaczeniem strony jest dostarczanie dokładnych, obiektywnych i aktualnych danych na temat szczepionek i szczepień. Zawiera ona także opis mechanizmów stosowanych w Unii Europejskiej, które zapewniają, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności. Strona internetowa została opracowana przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) we współpracy z Komisją Europejską oraz Europejską Agencją Leków (EMA).

Komisja Europejska zaprasza do pomocy w rozpowszechnianiu wiadomości poprzez włączenie hashtagu #UnitedInProtection do swoich komunikatów w mediach społecznościowych, korzystania z zasobów KE oraz udostępniania aktualności pojawiających się na ww. stronach internetowych.

{"register":{"columns":[]}}