W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania społeczna #PlantHealth4Life

28.06.2024

dbaj o zdrowie przyrody, nie przywoź roślin do domu

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrowia roślin, bioróżnorodności oraz gospodarki. 

Rozpoczynamy drugi rok kampanii #PlantHealth4Life. Jej celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowia roślin wśród mieszkańców Europy i wzbudzenie w nich poczucia zbiorowej odpowiedzialności za ich wspólne dobro.

Głównym jej hasłem jest wezwanie: „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”. Kampania prowadzona jest przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Komisję Europejską (KE) i 22 organizacje partnerskie działające w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Kampania społeczna #PlantHealth4Life zwraca uwagę na szczególny związek między zdrowiem roślin, a naszym codziennym życiem. Szkodniki i choroby roślin wpływają na bezpieczeństwo żywnościowe, gospodarkę i środowisko. To właśnie z tego powodu zdrowe rośliny są kluczowe dla produkcji zdrowej żywności oraz zadbania o zrównoważoną przyszłość.

Działania podejmowane przez każdego Europejczyka są kluczowe dla utrzymania zdrowia roślin. 

W tym roku kampania skierowana jest w szczególności do:

  • Osób podróżujących poza granice Unii Europejskiej
    Podróżujesz poza granice UE? Jeśli podczas swoich zagranicznych przygód znajdziesz egzotyczną roślinę, która skradnie Twoje serce, zrób jej zdjęcie – nie zabieraj nasion ani żadnych jej części w podróż powrotną. Przewożąc w bagażu rośliny, ich części lub nasiona, możesz zabrać ze sobą pasażerów na gapę – nieznane w Europie szkodniki i choroby roślin.

  • Entuzjastów roślin
    Agrofagi mogą się również przedostawać przez granice Europy na roślinach, które kupujemy do naszych domów i ogrodów, jeśli nie zostały sprawdzone i nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Gdy kupujesz w Internecie rośliny spoza terytorium Unii Europejskiej, upewnij się, że pochodzą ze sprawdzonych źródeł i posiadają świadectwo fitosanitarne.

  • Rodziców
    Warto rozmawiać o znaczeniu roślin ze swoimi dziećmi, aby sprawić, żeby przedstawiciele młodszego pokolenia stali się ambasadorami swojego zdrowia.

    Odwiedź stronę internetowa kamanii #PlantHealth4Life i dowiedz się, w jaki sposób możesz chronić zdrowie roślin.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}