Dostępność architektoniczna
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo
Adres: Urząd Skarbowy w Głownie, ul. Ludwika Norblina 2, 95-015 Głowno
Budynek Urzędu Skarbowego jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek Urzędu Skarbowego w Głownie jest budynkiem jednokondygnacyjnym, usytuowanym ok. 1,5 km od drogi krajowej Łódź-Łowicz-Warszawa, otoczony ulicami: Władysława Sikorskiego oraz Ludwika Norblina.
Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji miejskiej.
Wejście główne do budynku usytuowane jest od strony ulicy Ludwika Norblina bezpośrednio przy chodniku, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Przy schodach wejściowych do budynku od ulicy Ludwika Norblina po lewej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz.
Na terenie przyległym do Urzędu funkcjonuje parking bez miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, do którego prowadzi droga wewnętrzna od strony ul. Sikorskiego. Na drodze usytuowanej prostopadle do głównego wejścia budynku znajdują się wydzielone miejsca parkingowe, wśród których wydzielone jest i oznaczone 1 miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Drzwi wejściowe do budynku są dwuskrzydłowe, otwierane ręcznie.
Po lewej stronie drzwi znajduje się dzwonek, dzięki któremu można wezwać pracownika ochrony. W przedsionku za drzwiami wejściowymi są drugie drzwi otwierane ręcznie. Drzwi wejściowe są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników urzędu przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 42 710 67 01.
Wewnątrz budynku, na wprost wejścia głównego, znajduje się portiernia. Można w niej uzyskać niezbędne informacje, jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.
W holu budynku znajduje się kancelaria Urzędu.
Dalsze przejście wymaga przekroczenia kolejnych przeszklonych drzwi, które prowadzą bezpośrednio na Salę Obsługi Podatnika i przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się swobodnie po budynku – korytarzem w prawo.
Na terenie budynku znajdują się oznaczenia i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek nie ma systemu informacji głosowych ani pętli indukcyjnych.
Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.
Toalety nie są przystosowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.