W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dostępność architektonicza

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Adres: Łódzki Urząd Skarbowy w Łodzi, al. Tadeusza Kościuszki 85, 90-436 Łódź

Gmach Łódzkiego Urzędu Skarbowego przystosowany jest do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum Łodzi, otoczony ulicami: Kościuszki, Mickiewicza/Piłsudskiego, Wólczańskiej.

Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Łatwy dojazd możliwy jest tramwajami – przystanek: Piotrkowska Centrum lub autobusem – przystanek: Zamenhofa-Piotrkowska.

Wejście główne do budynku Urzędu usytuowane jest od strony al. T. Kościuszki. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki prowadzące do budynku. Są one usytuowane równolegle do al. T. Kościuszki.

Nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Zarówno od strony ulicy A. Mickiewicza jak i L. Zamenhofa dostępne są przejścia dla pieszych wyposażone w sygnalizację dźwiękową dla osób niewidomych/słabowidzących.

Drugie wejście do budynku Urzędu znajduje się od strony ulicy Wólczańskiej – wjazd wzdłuż budynku Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Parking funkcjonuje od al. T. Kościuszki – przed wejściem do budynku Urzędu. Przed wejściem do budynku nie ma wydzielonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wydzielone i oznaczone miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych znajdują się ok. 150 m od wejścia do budynku Urzędu.

Od strony ul. Wólczańskiej funkcjonują parkingi w strefie płatnego parkowania. W szczególnych przypadkach przy wjeździe od strony ul. Wólczańskiej Urząd może udostępnić parking pracowniczy.

Drzwi wejściowe do budynku Urzędu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Urzędu przy wejściu do budynku.

Po wejściu do budynku i przejściu ok 10m po prawej stronie znajdują się drzwi do przejścia windowego. Mogą one sprawić pewną trudność z uwagi na to, iż wymagają użycia siły do otwarcia. Oznaczone są one tabliczką informacyjną o dostępności windy dla osób niepełnosprawnych na poziomie 0.

W budynku nie występują różnice wysokości ani przeszkody terenowe utrudniające poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

W holu głównym budynku na poziomie Parter znajduje się stanowisko Ochrony. Można w nim uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku.

Przy wyjeździe z windy na poziomie Parter, po lewej stronie na słupie, znajduje się tablica informacyjna ułatwiająca poruszanie się po budynku i umożliwiająca odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

Każda kondygnacja budynku oznaczona jest numerem. Przed drzwiami każdego z pokoi znajduje się tabliczka informacyjna z nazwą działu oraz personaliami pracowników.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych/słabowidzących.

Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Windy w budynku posiadają funkcje dostosowania do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się.

W budynku Urzędu na parterze znajduje się toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

{"register":{"columns":[]}}