W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do internetowej podmiotowej strony WIORiN we Wrocławiu znajdującej się pod adresem https://www.gov.pl/wiorin-wroclaw

Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • brak jest gdzieniegdzie poprawnych opisów alternatywnych fotografii lub grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści.

Treści nieobjęte przepisami

  • pochodzą z różnych źródeł,
  • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
  • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia:
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Kompatybilność

Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Wersja mobilna

Stronę serwisu można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak tablety, palmtopy, laptopy, telefony komórkowe.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Staramy się zapewnić dostępność cyfrową informacji na naszej stronie. W przypadku problemów z dostępnością cyfrową jakiegokolwiek jej elementu prosimy o kontakt z p. Mariuszem Łuczykiem. Kontaktować się można za pomocą poczty elektronicznej na adres it-wroclaw@piorin.gov.pl lub telefonicznie dzwoniąc na numer 506399639.Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostęnej oraz składać żądania zapewnienia dostęności.

Informacje na temat procedury opisanej w art. 18 ustawy o dostępności cyfrowej

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną do Wojewódzkiego Inspektora:

  • Bernadeta Kucharska, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • Adres: ul. Piłsudskiego 15-17, 50-044 Wrocław
  • E-mail: wi-wroclaw@piorin.gov.pl

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Budynek Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 15-17, 50-044 Wrocław

Do budynku prowadzą dwa wejścia: od strony ul. Lelewela i od ul. Piłsudskiego. Oba wejścia, o odpowiedniej szerokości,
przystosowane są do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Wejście od ul. Lelewela posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. Przy drzwiach znajduje się wideodomofon, połączony z portiernią. Od strony ul. Piłsudskiego
znajduje się punkt kontrolny – portiernia, gdzie udzielana jest informacja dotycząca dostępu do poszczególnych
instytucji i pomieszczeń budynku. Przy wejściu znajduje się domofon połączony z portiernią.

Korytarze są o odpowiedniej szerokości, schody zaopatrzone w poręcze, winda z poziomu -1 prowadzi do wszystkich pięter budynku.

W budynku znajduje się całodobowo czynna portiernia – punkt informacyjny, dostępny dla wszystkich osób, w tym osób ze szczególnymi potrzebami. Portier kieruje interesanta do odpowiednich pomieszczeń budynku, a w indywidualnych przypadkach informuje koordynatora ds. dostępności o konieczności załatwienia sprawy przez osobę ze szczególnymi potrzebami.

W budynku brak jest pochylni, platform i pętli indukcyjnych.

Przed budynkiem, od strony ul. Lelewela znajduje się miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Na teren budynku można wchodzić z psem asystującym.

Informacja o dostepności architektonicznej Oddziałów WIORiN została zawarta na podstronie Dostępnośc architektoniczna w formie rozijalnych list posortowanych alfabetycznie według nazw miejscowości w której dany oddział się znajduje.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Na wniosek zainteresowanego można skorzystać z tłumacza języka migowego, w terminie, co najmniej 5 dni roboczych od daty złożenia wniosku. Stosowny wniosek należy złożyć do sekretariatu WIORiN we Wrocławiu lub przesłać pocztą elektroniczną, tradycyjną drogą pocztową, bądź elektroniczną skrzynką podawczą poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP. Termin umówienia spotkania zależy od aktualnej dostępności tłumacza. O miejscu i terminie spotkania z tłumaczem poinformujemy Państwa na adres e-mail lub numer telefonu podany we wniosku przez osobę zainteresowaną.

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Staramy się zapewnić dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami w jak najszerszym zakresie.

W sprawach ogólnych związanych z tym zagadanieniem prosimy się kontaktować z naszym koordynatorem do spraw dostępności p.Moniką Kobusińską, telefonicznie dzwoniac pod numer 71 371-84-35 wewnętrzny 11, lub wysyłając e-mail na adres: bhp-wroclaw@piorin.gov.pl

Niezależnie od wskazanych w deklaracji osób kontaktowych oraz procedury każdy pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy osobie ze szczególnymi potrzebami przy załatwianiu sprawy.

{"register":{"columns":[]}}