W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Z wizytą w Przedszkolu Samorządowym w Miliczu

09.12.2024

9 grudnia br. dzieci z grup „Gwiazdeczki” i „Zajączki” z Przedszkola Samorządowego w Miliczu miały okazję spotkać się z inspektorami z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Oddziału w Miliczu, którzy przeprowadzili dla nich zajęcia praktyczne na temat owadów zapylających i ich roli w przyrodzie.

Inspektor z założonym na głowę kapeluszem pszczelarskim wyciąga z ula poszczególne jego elementy. Dookoła na dywanie w kolorowe literki siedzą przedszkolaki.

9 grudnia br. dzieci z grup „Gwiazdeczki” i „Zajączki” z Przedszkola Samorządowego w Miliczu  miały okazję spotkać się z inspektorami z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Oddziału w Miliczu, którzy przeprowadzili dla nich zajęcia praktyczne na temat owadów zapylających i ich roli w przyrodzie. Inspektorzy z pomocą krótkiego filmu pokazali maluchom rolę pszczół i innych zapylaczy roślin w procesie powstania owoców i nasion. Każde dziecko miało okazję zobaczyć, dotknąć i powąchać jak pachnie pszczeli ul i ramki. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca pszczół wewnątrz ula. Dowiedziały się m.in. jak wygląda komórka w ramce pszczelej, czy pszczoła może sama budować plaster i gdzie pszczoły składają nektar, pyłek oraz miód. Ponadto zdobyły wiedzę w jakich komórkach matka pszczela (królowa) składa jajeczka z których rozwijają się pszczoły robotnice i trutnie (osobniki męskie), czym karmione są młode larwy, ile pszczół jest w ulu i jak długo żyje pszczoła w zależności od pory roku.
Podczas spotkania dzieci zapoznały się także z nasionami zbóż, warzyw i kwiatów, miały okazję obejrzeć nasiona w probówkach i torebkach nasiennych oraz pod mikroskopem.. Mali naukowcy czynnie uczestniczyli w spotkaniu wykazując się dużą wiedzą z zakresu nasion i pszczół, chętnie odpowiadali także na zadawane przez inspektorów pytania.
Na zakończenie zajęć w ramach podziękowania za wspólne zajęcia inspektorzy wręczyli małym pszczelarzom dyplomy oraz naklejki pszczoły z wizerunkiem– Gucia lub Mai.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}