W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

17 lutego 2024 r. WIOŚ w Warszawie będzie po raz pierwszy obchodzić Dzień Służby Cywilnej.

Kwadratowe logo Służby Cywilnej. W środku Godło Polski, Orzeł w koronie, na czerwonym kwadratowym tle. Nad logiem, po lewej stronie słowo „Służba” na niebieskim tle otaczającym lewy górny narożnik. Pod logiem, po prawej stronie słowo „Cywilna” na niebieskim tle otaczającym prawy dolny narożnik.

16.02.2024

Nowelizacja z 14 kwietnia 2023 r. ustawy o służbie cywilnej ustanowiła Dzień Służby Cywilnej na 17 lutego. Przypada on w rocznicę uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej ustawy o państwowej służbie cywilnej.

Korpus służby cywilnej, który liczy prawie 120 tysięcy osób, przed dwoma laty obchodził jubileusz 100-lecia polskiej służby cywilnej.

Członkowie korpusu służby cywilnej zawodowo, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne wykonują zadania państwa niezależnie od zmian politycznych i niezależnie od osobistych poglądów na różne kwestie życia społecznego. Łączy ich publiczny charakter usług, które świadczą obywatelom, Cechują się wysokim poziomem kwalifikacji zawodowych i etycznych.

Dzień Służby Cywilnej jest świętem członków korpusu służby cywilnej. Służy on budowie etosu służby oraz umacnianiu poczucia tożsamości i konsolidacji środowiska zawodowego, którego celem jest zapewnienie sprawnego i efektywnego funkcjonowania Państwa Polskiego.

Ustawowe umocowanie tego święta można traktować m.in. jako wyraz uznania prawodawcy dla roli, jaką w strukturach państwa pełni służba cywilna i sposobu, w jaki wykonuje swoje zadania.

{"register":{"columns":[]}}