W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Na terenie nieruchomości w gminie Krasne inspektorzy WIOŚ w Warszawie przeprowadzili czynności w związku z ujawnieniem kilkuset porzuconych pojemników typu „mauzer” z nieznanymi odpadami.

W pomieszczeniu krytym szarą blachą falistą znajduje się kilkanaście szarych lub brązowo-czarnych 1000 litrowych pojemników plastikowych w metalowych koszach. Są one ustawione pojedynczo lub jedne na drugich w dwu i trzy poziomowych kolumnach.

05.12.2024

W dniu 20.11.2024 r. do WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie KPP w Przasnyszu dotyczące ujawnienia nielegalnego miejsca nagromadzenia odpadów w gminie Krasne.

W dniu 20.11.2024 r. Inspektorzy WIOŚ w Warszawie podjęli działania na podstawie art. 10b ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska, polegające na oględzinach ww. miejsca oraz przesłuchaniu osoby zatrzymanej przez Policję.

W toku prowadzonych czynności ujawnili w betonowym silosie naczepę, wewnątrz której znajdowało się 26 zbiorników DPPL („mauzerów”) o pojemności 1000 [l] każdy. Część ze zbiorników miała wycięte górne poszycie i była wypełniona mniejszymi pojemnikami z zawierającymi nieznane substancje. Nie stwierdzono wycieków.

Na terenie ww. nieruchomości stwierdzono również składowanie luzem ośmiu zniekształconych pojemników DPPL. Siedem z pojemników było pustych, a w jednym z nich stwierdzono występowanie niezidentyfikowanej substancji. Brak było wycieków.

Przeprowadzono także wizję budynku inwentarskiego. W jego wnętrzu, wg. wstępnych szacunków dokonanych przez Policję i Straż Pożarną, składowanych jest ok. 250 pojemników DPPL o pojemności 1000 [l] każdy. Zbiorniki te były wypełnione niezidentyfikowanymi substancjami. Część ze zbiorników miała wycięte górne poszycie i była wypełniona mniejszymi pojemnikami zawierającymi nieznane substancje.

Stwierdzono występowanie kilku niewielkich wycieków ze zmagazynowanych zbiorników. Wycieki te występowały na pokrytym słomą oraz wybetonowanym podłożu.

W związku z występującym wewnątrz budynku  intensywnym zapachem i silnie drażniącymi oparami (woń charakterystyczna dla odpadów z przemysłu chemicznego) oraz dbałością o bezpieczeństwo osobiste, inspektorzy WIOŚ w Warszawie odstąpili od szczegółowych oględzin i określenia dokładnej ilości magazynowanych odpadów.

Następnie Inspektorzy dokonali przesłuchań, w tym pracowników dzierżawcy gospodarstwa rolnego, którzy nie posiadali żadnej wiedzy na temat składowanych nielegalnie odpadów.

Sprawa w toku.

{"register":{"columns":[]}}