W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

[AKTUALIZACJA] Interweniowaliśmy w związku z pojawieniem się śniętych ryb na sekcji 0, I oraz II Kanału Gliwickiego

03.05.2024

Logo PGW WP

Aktualizacja 03.05.2024 r. godz. 19:00

W wyniku prowadzonego monitoringu wód Kanału Gliwickiego pracownicy Wód Polskich w Gliwicach zaobserwowali występowanie śniętych ryb w sekcji 0 oraz sekcji I drogi wodnej. Podjęte zostały niezwłoczne działania polegające na powiadomieniu o zdarzeniu odpowiednich służb, w tym jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej, które szacunkowo podjęły z wody 400 kg śniętych ryb (350 kg z sekcji 0 oraz 50 kg z sekcji I). 

Łączna waga śniętych ryb podjętych z wód Kanału Gliwickiego przez pracowników Wód Polskich oraz służb zarządzania kryzysowego wynosi 540 kg.

Jednocześnie informujemy, że PGW WP RZGW w Gliwicach prowadzą nieustanny monitoring wód Kanału Gliwickiego, Kanału Kędzierzyńskiego oraz rzeki Odry. Pozostajemy w kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego i przekazujemy właściwym służbom oraz instytucjom informacje o wszelkich spostrzeżonych nieprawidłowościach.


Wody Polskie w Gliwicach informują o stale prowadzonym monitoringu wód Kanału Gliwickiego, Kanału Kędzierzyńskiego oraz rzeki Odry. W dniu 3 maja w trakcie prowadzonej inspekcji drogi wodnej pracownicy sekcji I oraz sekcji II Kanału Gliwickiego zauważyli pojawiające się śnięte ryby. Podjęto natychmiastowe działania polegające na zawiadomieniu odpowiednich służb. Szacunkowo podjętych z wody zostało 140 kg ryb (100 kg z sekcji I oraz 40 kg z sekcji II, stan na godzinę 10:00).

O zdarzeniu powiadomiono między innymi Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu, Polski Związek Wędkarski Opole, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kędzierzynie-Koźlu.

{"register":{"columns":[]}}